У 4-му турі молодіжної першості «Шахтар» приймав «Маріуполь»

Чемпіонат U21. 4-й тур.

4 серпня 2017 року. Щасливе. «Княжа Арена». 300 глядачів. +32 градуси.

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Маріуполь» U21 (Маріуполь) – 2:2 (2:0)

Голи: 1:0 Пихальонок (25, з пен.), 2:0 Пихальонок (35, з пен.), 2:1 Авагимян (70), 2:2 Болбат (89)

«Шахтар»: Кудрик, Конопля, Бондар, Сагуткін, Масалов, Глущук (Якимець, 80), Ігнатенко, Пихальонок (к), Яловенко (Арендарук, 70), Арабідзе (Чаговець, 35), Топалов (Путря, 90+2)

Запасні: Гриценко, Глагола, Зінкевич

Головний тренер: Валерій Кривенцов

«Маріуполь»: Поспєлов, Сеницький (к) (Середа, 51), Семеніхін, Биков, Савін, Авагимян, Болбат, Меркушов (Волк, 61), Коробенко, Чурко, Борячук

Запасні: Михайленко, Білоконь, Породько, Калінін

Старший тренер: Ігор Леонов

Попередження: Сеницький (23), Коробенко (35), Семеніхін (60), Авагимян (81), Болбат (85), Середа (90+3)

Вилучення: Бондар (32), Ігнатенко (45)

Арбітр: Денис Шурман (Київська область)

Після трьох турів «гірники» зі стовідсотковим результатом одноосібно лідирують у молодіжному чемпіонаті. «Маріуполь», жодного разу не поступившись, посідає 5-ту сходинку таблиці. До складу «Шахтаря» повернувся найкращий бомбардир минулого сезону Гіоргі Арабідзе, а Юрій Глущук опустився на позицію під нападником, звільнивши місце на вістрі атаки Романові Яловенку. Суперник приїхав до Щасливого, посилившись низкою гравців першої команди (Коробенко, Борячук, Чурко, Болбат).

Попри екстремально спекотну погоду (+33 в затінку) матч вийшов дуже динамічним і надто багатим на події. Від перших хвилин було обрано високий темп, і вже на старті стався обмін моментами: Пихальонок пробив у руки Поспєлову, а Семеніхін ледве не проштовхнув м’яч з лінії воротарського. На 16-й хвилині міг забити… Олег Кудрик. Голкіпер донеччан з такою силою вибив м’яч із власного штрафного, що той, торкнувшись землі, перелетів крізь Поспєлова, який залишив ворота, й опустився в сантиметрах від штанги. Рахунок же було відкрито таким чином: Юхима Коноплю маріупольці збили в штрафному майданчику, й арбітр без роздумів призначив пенальті. Олександр Пихальонок на паузі переграв воротаря – 1:0. Гості набрали оберти і кинулися атакувати, але надійним був Кудрик. Він виявився успішним у двох поспіль дуелях з Борячуком, не дозволив відзначитись Болбату і дістав з дев’ятки удар Чурка зі штрафного. Тим часом «оранжево-чорні» лишилися в меншості: за фол останньої надії було вилучено Валерія Бондаря. Центр оборони довелося латати, випускаючи замість Арабідзе захисника Євгена Чаговця. А вже за кілька хвилин «Шахтар» забив другий м’яч. Яловенко заробив пенальті, який потужним ударом у лівий від воротаря кут знов реалізував капітан донеччан Пихальонок – 2:0. Закінчували перший тайм господарі вже вдев’ятьох: арбітр вилучив Данила Ігнатенка.

Олег Кудрик, воротар «Шахтаря»: У першому таймі була рівна гра, але нам вдалося двічі забити з пенальті й створити запас. Усе змінили червоні картки. По перерві отримали настанову відійти назад і зустрічати суперника на власній половині

За такої чисельної переваги суперника Валерію Кривенцову довелося перебудовувати всю гру своїх підопічних, і по перерві «гірники» зосередились виключно на захисті. Від футболістів вимагалися максимальна концентрація й дисципліна, і тривалий час вони справлялись з атаками супротивника. За двадцять хвилин єдиний реальний шанс мав Середа, але на його удар з кількох метрів зреагував Кудрик. Проте на 69-й хвилині гості таки скоротили різницю в рахунку: Авагимян обігрався з партнером та з лінії штрафного влучив у дальню дев’ятку. Ближче до кінця матчу сили почали залишати, і швидкості помітно знизились. Тренерський штаб «Шахтаря» освіжив команду замінами, випустивши Дениса Арендарука й Володимира Якимця. Навіть за такої складної ситуації донеччани намагалися вибігати в контратаки, ось лише успіху вони не забезпечили. А коли до закінчення основного часу поєдинку лишалася всього хвилина, Сергій Болбат ударом здалеку зрівняв рахунок.
Євген Чаговець, захисник «Шахтаря» U21: Зустрічали гостей на власній половині, тримали центральну зону й за нагоди намагалися вибігати в контратаки. Але без м’яча вдвічі важче, це виснажує. Наприкінці трохи недотерпіли. Лише хвилини забракло.
Господарі кинулися на фінальний штурм, однак змінити результат не вдалося. 2:2 – молодіжка завершує внічию з «Маріуполем».

Валерій Кривенцов, головний тренер «Шахтаря» U21:

– Після такого матчу варто сказати слова подяки футболістам, які вдев’ятьох билися, змагались як леви й віддали всі сили на полі. Вони сьогодні величезні молодці! Тому що грати за такої спеки, понад годину тримати оборону в меншості – це дуже гідно. Я можу цим хлопцям лише стоячи поаплодувати.