Сельта – Шахтар – 0:1

16 лютого 2017 р.

|

У першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи «гірники» на виїзді зустрічалися з іспанською «Сельтою»

Ліга Європи – 2016/17. 1/16 фіналу. Перший матч.

16 лютого 2017 року. Віго. «Балаїдос». 18 318 глядачів. +14 градусів.

«Сельта» (Віго, Іспанія) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 0:1 (0:1)

Гол: 0:1 Бланко Лещук (26)

«Сельта»: Альварес, Мальо (к), Ронкалья, Кабраль, Хоні, Радоя (Хосабед, 74), Ернандес, Аспас, Васс, Бонгонда (Сісто, 58), Гвідетті (Россі, 84)

Запасні: Бланко, Фонтас, Серхі Гомес, Діас

Головний тренер: Едуардо Беріццо

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Ордець, Ракицький, Ісмаїлі, Малишев, Фред, Марлос (Азеведо, 90+3), Дентіньо (Коваленко, 46), Тайсон (Бернард, 84), Бланко Лещук

Запасні: Шевченко, Бутко, Кучер, Борячук

Головний тренер: Паулу Фонсека

ПопередженняОрдець (41), Тайсон (45+1), Срна (45+4), Радоя (67), Васс (71), Аспас (75), Малишев (75), Ракицький (81)

Арбітр: Гедімінас Мажейка (Литва)

2017 календарний рік «оранжево-чорні» відкривали поєдинком Ліги Європи із «Сельтою». Головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека від перших хвилин випустив новачка команди Густаво Бланко Лещука. Пару Ярославові Ракицькому в центрі захисту склав Іван Ордець, зі старту вийшли ДентіньоМалишев і Тайсон.
Марлос після паса Фреда вийшов сам на сам із голкіпером, обійшов його, та влучив у спину Бонгонди, а першим на добиванні виявився Густаво Бланко Лещук, що відзначив дебют за «Шахтар» забитим м’ячем

Гра розпочалась у невисокому темпі, суперники не квапили подій. Утім господарі частіше опинялися біля воріт Андрія Пятова, але особливої гостроти не виникало. Натомість футболісти «Шахтаря» намагалися здійснювати позиційні атаки, використовуючи здебільшого лівий фланг. На 16-й хвилині «Сельта» створила небезпечний момент: Бонгонда зіграв у стінку із Гвідетті, проте пробив вище воріт. Згодом «гірники» захопили ініціативу й налагодили контроль над м’ячем. На 26-й хвилині «оранжево-чорні» відкрили рахунок: Марлос після паса Фреда вийшов сам на сам із голкіпером, обійшов його, та влучив у спину Бонгонди, а першим на добиванні виявився Густаво Бланко Лещук, що відзначив дебют за «Шахтар» забитим м’ячем. Господарі спробували змінити перебіг гри, але шанс відзначитися змарнував Фред. Він увійшов до штрафного, проте захисник завадив йому завдати прицільного удару. Уже в доданий до першого тайму час небезпечно бив по воротах «Сельти» Дентіньо. Відпочивати команди пішли за мінімальної переваги донеччан.
На 53-й хвилині футболісти «Шахтаря» вп’ятьох вийшли до воріт проти трьох захисників галісійців, проте Марлос засильно віддав останній пас

По перерві замість Дентіньо, який зазнав травми, з’явився Віктор Коваленко. Дебют другого тайму минув у атаках «гірників», що притисли суперника на його половині поля. Мали гості гарний момент подвоїти рахунок. Тайсон розігнав контратаку, яку самотужки вирішив завершити, – сильний удар бразильця пройшов над поперечиною. Невдовзі вже Ісмаїлі небезпечно прострілював – голкіпер зумів розрядити ситуацію. На 53-й хвилині футболісти «Шахтаря» вп’ятьох вийшли до воріт проти трьох захисників галісійців, проте Марлос засильно віддав останній пас. Ближче до середини тайму господарям вдалося вирівняти гру, «гірники» ж майже не припускались помилок в обороні. На 84-й хвилині Паулу Фонсека здійснив другу заміну, випустивши Бернарда замість Тайсона. 10-й номер донеччан помітно пожвавив матч, узявши участь у кількох небезпечних атаках. У результаті – перемога «Шахтаря» 1:0.

Другий поєдинок 1/16 фіналу Ліги Європи відбудеться 23 лютого. Зустріч проходитиме на ОСК «Металіст» і розпочнеться о 22:05. Квитки вже у вільному продажу.