Шахтар – Сельта: звіт про матч

24 лютого 2017 р.

|

У другому поєдинку 1/16 фіналу Ліги Європи «гірники» приймали іспанську «Сельту»

Ліга Європи – 2016/17. 1/16 фіналу. Матч-відповідь.

23 лютого 2017 року. Харків. ОСК «Металіст». 33 117 глядачів. +2 градуси.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Сельта» (Віго, Іспанія) – 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Голи: 0:1 Аспас (90+1, з пен.), 0:2 Кабраль (108)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Ордець, Ракицький, Ісмаїлі, Малишев (Борячук, 112), Фред, Марлос, Коваленко (Степаненко, 73), Тайсон (Бернард, 83), Бланко Лещук

Запасні: Шевченко, Бутко, Кучер, Зубков

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Сельта»: Альварес, Мальо (к), Кабраль, Ронкалья (Хосабед, 58), Хоні, Фонтас, Ернандес, Васс (Бонгонда, 80), Аспас, Гвідетті, Сісто (Россі, 85)

Запасні: Бланко, Серхі Гомес, Планас, Діас

Головний тренер: Едуардо Беріццо

Попередження: Аспас (13), Ронкалья (26), Бланко Лещук (36), Хоні (63), Ракицький (90), Фред (90+3), Гвідетті (113), Бонгонда (116), Срна (119)

Арбітр: Славко Вінчич (Словенія)

Уперше за свою історію «Шахтар» проводив єврокубковий поєдинок у Харкові. У стартовому складі донеччан порівняно з матчем у Віго відбулась одна заміна: місце травмованого Дентіньо на позиції під нападником зайняв Віктор Коваленко. До заявки на гру увійшов Тарас Степаненко, який пропускав зустріч в Іспанії через дискваліфікацію.
Ключовою могла виявитись 28-ма хвилина: Коваленко відгукнувся на пас Фреда, але голкіпера підстрахував Кабраль

Матч розпочався в непоганому темпі. Команди не затримувались у центрі поля і вже в дебюті створили по небезпечному моменту. Спершу триходова комбінація Марлос – Ісмаїлі – Тайсон завершилася неточним ударом останнього з-за меж штрафного. За гостей відповів Аспас, що в подібній позиції також пробив повз. Найреальніший шанс відзначитись мали «оранжево-чорні» на 10-й хвилині. Тайсон виконав простріл на Марлоса, голкіпер перервав передачу і за мить знов урятував команду після добивання Віктора Коваленка. Надалі обидва суперники діяли на зустрічних курсах. Ключовою могла виявитись 28-ма хвилина: Коваленко відгукнувся на пас Фреда, але голкіпера підстрахував Кабраль. У наступній атаці свою майстерність довелося демонструвати вже Андрієві Пятову: він дістав непростий м’яч після удару Аспаса в кут. Наприкінці тайму опоненти знов обмінялись гострими випадами. Коли «Сельта» кілька хвилин не залишала свого майданчика, рахунок результативним міг зробити Тайсон. Бразилець ефектно пробивав у стрибку під поперечину – Альварес урятував ворота. Після цього Андрієві Пятову довелося виручати команду від прицільного удару того ж Аспаса. Зрештою супротивники пішли з поля за нульової нічиєї.
Від 55-ї хвилини «Шахтар» захопив ініціативу і протягом нетривалого періоду створив одразу низку гольових моментів. Почалося все з удару Фреда з близької відстані – голкіпер «Сельти» зумів відбити м’яч

По перерві малюнок гри дещо змінився. На мить здалося, що суперники стали діяти обережніше й не збираються підтримувати високий темп першого тайму. Проте з 55-ї хвилини «Шахтар» захопив ініціативу і протягом нетривалого періоду створив одразу низку гольових моментів. Почалося все з удару Фреда з близької відстані – голкіпер «Сельти» зумів відбити м’яч. Невдовзі шанс з’явився в Густаво Бланко Лещука: аргентинець пробивав головою з лінії воротарського після паса Дарійо Срни, та знов на висоті був Альварес. На 59-й хвилині, щоправда, і він виявився безсилим. Віктор Коваленко проштовхнув м’яч у сітку повз воротаря, ось лише арбітр зафіксував в українця положення поза грою. Одразу ж знов головою бив Бланко Лещук – черговий сейв голкіпера галісійців. У суперника відповів Аспас, із чиїм ударом упорався Андрій Пятов. На 73-й хвилині Паулу Фонсека здійснив першу заміну, випустивши Тараса Степаненка замість Віктора Коваленка. Футболісти «Сельти» чималими силами пішли вперед, що дозволило «гірникам» частіше виходити у швидкі контратаки. На 83-й хвилині на полі з’явився Бернард, який змінив на лівому фланзі Тайсона. Кінець другого тайму пройшов із перевагою гостей, проте «оранжево-чорні» надійно діяли в обороні. Ключовою стала 91-ша хвилина, коли арбітр угледів порушення правил Андрієм Пятовим на Гвідетті та призначив пенальті у ворота «Шахтаря». Аспас був влучним, гра перейшла у овертайм.

На додатковий час у футболістів обох команд лишалося не надто багато сил. Утім кінець першого екстра-тайму минув у постійному тиску на ворота «Сельти». Із гострого кута потужно пробивав Іван Ордець, мав момент Густаво Бланко Лещук, виходив на гарну позицію Бернард. У самому дебюті другої 15-хвилинки результативна атака вийшла в галісійців. Хосабед подав кутовий, а Кабраль був першим на ближній штанзі й переправив м’яч у сітку. Після гола замість Максима Малишева вийшов нападник Андрій Борячук. Рахунок так і не змінився. «Гірники» завершили євросезон на стадії 1/16 фіналу Ліги Європи.

Наступний матч «Шахтар» проведе 26 лютого. У межах 19-го туру Прем’єр-ліги донеччани зустрінуться в Харкові на ОСК «Металіст» із полтавською «Ворсклою». Початок о 17:00.