22 січня «гірники» провели перший контрольний матч на зимових зборах

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Краковія» (Краків, Польща) – 2:0 (0:0)

Голи: 1:0 Зубков (55), 2:0 Дентіньо (89)

«Шахтар»: Каніболоцький (Пятов, 46), Срна (к) (Кобін, 46), Кривцов (Кучер, 46), Ракицький (Ордець, 46), Азеведо (Ісмаїлі, 46), Степаненко (Танковський, 46), Малишев (Фред, 46), Марлос (Зубков, 46; Борячук, 82), Алан Патрік (Дентіньо, 46), Тайсон (Бернард, 46), Феррейра (Бланко Лещук, 46)

Запасні: Шевченко, Кудрик, Матвієнко, Арабідзе, Будківський

«Краковія»: Сандомерськи, Делеу (Дієго, 61), Маларчик (Польчак, 46), Волонкевич (Стеблецьки, 84), Бжиськи (Вестеницьки, 71), Човіло (Цетнарськи, 46), Домбровськи (Адамчик, 72), Вуйцицьки (Літауськи, 84), Михалик (Щепаняк, 46), Будзиньськи (к) (Дімун, 68), Пентек (Єндрішек, 46)

Запасний: Доброліньськи

Головний тренер: Яцек Зелінськи

Арбітр: Альфонсо Мелгарес де Агілар

У дебютному поєдинку 2017 року суперником «Шахтаря» в Ла-Манзі стала польська «Краковія». Відзначимо появу в старті Марсіо Азеведо, що пропустив першу частину сезону через травму, та Алана Патріка, який повернувся з оренди.

Перший тайм

Зустріч розпочалась у помірному темпі. Перший небезпечний момент виник на 10-й хвилині: Факундо Феррейра пробивав по воротах із гарної позиції, проте його ударові завадив захисник. Поляки відповіли виходом сам на сам Пентека – Антон Каніболоцький чудово зіграв на випередження. Згодом перевага «гірників» стала більш відчутною. Одним із найактивніших протягом цих хвилин був Марлос. Він двічі після сольних проходів завдавав удари, та обидва мети не досягли. Гарний шанс на 27-й хвилині мав Марсіо Азеведо. Лівий захисник «Шахтаря» потужно пробивав з-за меж штрафного, ось лише м’яч пройшов трохи вище поперечини. Наприкінці тайму команди обмінялись небезпечними випадами. Спочатку Антон Каніболоцький урятував після удару з близької дистанції, а за хвилину до перерви Факундо Феррейра, перекидаючи голкіпера, влучив у штангу.

Другий тайм

По перерві Паулу Фонсека випустив 11 нових футболістів, серед яких виявились Густаво Бланко Лещук, що нещодавно приєднався до донеччан і дебютував сьогодні в «Шахтарі», й Олександр Зубков. До речі, саме українець став найбільш помітною фігурою на початку тайму. Спершу його ударові здалеку забракло лічених сантиметрів. А на 55-й хвилині Зубкова до воріт суперника вивів Бернард, і Олександр чітко реалізував вихід сам на сам – 1:0. Мав нагоду відзначитися й Бланко Лещук. Він замикав простріл Ісмаїлі, та захисники завадили аргентинцеві пробити влучно. Наприкінці матчу замість Олександра Зубкова вийшов Андрій Борячук. На 89-й хвилині він заробив кутовий, після якого «оранжево-чорні» встановили остаточний рахунок поєдинку: Василь Кобін виконав стандарт, а Дентіньо опинився в потрібний час у потрібному місці, влучно пробивши головою – 2:0.

Сьогодні «Шахтар» повертається до Києва, а 25 січня вирушить на другий збір до Португалії.