31 січня 2017 р.

|

31 січня «гірники» провели перший поєдинок на турнірі Atlantic Cup

31 січня 2017 року. Алгарве. Муніціпальний стадіон «Бела Віста». 200 глядачів. +15 градусів.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Яблонець» (Яблонець-над-Нисою, Чехія) – 2:2 (1:1). За пенальті – 4:5

Голи: 0:1 Поспішил (34, з пен.), 1:1 Феррейра (37), 1:2 Долежал (52), 2:2 Дентіньо (57)

Пенальті: 0:1 Травник, 1:1 Алан Патрік, 1:2 Бенеш, 2:2 Бернард, 2:3 Михалик, 3:3 Дентіньо, 3:4 Ларуссон, 4:4 Лещук, 4:5 Механович, 4:5 Степаненко (воротар)

«Шахтар»: Пятов (Шевченко, 70), Срна (к) (Кобін, 70), Кучер (Ордець, 70), Ракицький (Кривцов, 70), Азеведо (Матвієнко, 70), Танковський (Степаненко, 70), Фред (Алан Патрік, 70), Марлос (Лещук, 70), Дентіньо, Тайсон (Бернард, 46), Феррейра (Борячук, 70)

Запасні: Кудрик, Малишев

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Яблонець»: Груби, Поважанець (Механович, 46), Хюбшман (к) (Бенеш, 65), Перниця, Ганоусек (Ларуссон, 46), Дівіш (Янкович, 46), Масопуст, Зелени, Долежал (Михалик, 80), Їрачек (Травник, 65), Поспішил (Кубіста, 65)

Запасний: Валеш

Головний тренер: Зденек Клуцький

ПопередженняЗелени (54)

Арбітр: Радек Прихода (Чехія)

На перший поєдинок Atlantic Cup головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека включив до стартового складу Марсіо Азеведо, що пропустив першу частину сезону через травму, і В’ячеслава Танковського, який непогано виявив себе в останніх спарингах. «Яблонець» у статусі капітана вивів на гру екс-півзахисник донеччан Томаш Хюбшман.
На перший поєдинок Atlantic Cup Паулу Фонсека включив до стартового складу Марсіо Азеведо, що пропустив першу частину сезону через травму
Перший тайм

Дебют зустрічі минув у атаках «гірників». «Оранжево-чорні» відразу взяли м’яч під свій контроль і на 9-й хвилині створили перший небезпечний момент. Фред опинився на ударній позиції, проте голкіпер «Яблонця» зумів дістати м’яч із дальнього кута. Практично весь тайм гра проходила на одній половині поля. Підопічні Паулу Фонсеки використовували фланги, де були активними Дарійо Срна й Марсіо Азеведо, і здійснювали атаки через центр. Били донеччани здалеку, але щільна оборона суперника тривалий час не дозволяла завдати влучного удару. А от майже єдина атака чехів призвела до пенальті, який реалізував Поспішил. Утім, «Яблонець» недовго вів у рахунку. На 37-й хвилині Азеведо пройшов своїм лівим флангом, обіграв захисника і зробив простріл на Феррейру. Факундо, випередивши всіх, влучно пробив головою – 1:1. До перерви цифри на табло не змінилися.
Азеведо пройшов своїм лівим флангом, обіграв захисника і зробив простріл на Феррейру. Факундо, випередивши всіх, влучно пробив головою – 1:1
Другий тайм

Паулу Фонсека на другу половину матчу замість Тайсона випустив Бернарда. На 51-й хвилині міг зробити дубль Факундо Феррейра. Аргентинець перекидав голкіпера, та м’яч пройшов поруч зі штангою. Відповідь «Яблонця» вийшла результативною. Механович перехопив передачу Азеведо, а Долежал вразив ворота. «Гірники» знов доволі швидко зрівняли рахунок. Після удару Марлоса м’яч опинився в Дентіньо, який не лишив голкіперові шансів – 2:2. Невдовзі «оранжево-чорні» могли вийти вперед, але чеський арбітр не призначив пенальті після контакту Марсіо Азеведо із захисником. На 70-й хвилині наставник «Шахтаря» здійснив дев’ять замін, випустивши одразу двох форвардів – Андрія Борячука й Густаво Бланко Лещука. Протягом часу, що лишався, донеччани володіли перевагою, багато атакували, проте відзначитись нікому так і не вдалося. Найбільш реальний шанс мав на 88-й хвилині ДентіньоБернард вивів партнера до воріт суперника, та голкіпер «Яблонця» зумів парирувати удар.

Фінальний свисток арбітра зафіксував нічию, і, згідно з регламентом турніру, команди мали виявити переможця в серії пенальті. Успіх був на боці чехів, які змогли реалізувати всі п’ять ударів.
Згідно з регламентом турніру, команди мали виявити переможця в серії пенальті
Наступний матч «гірники» проведуть 1 лютого з представником другого дивізіону Португалії «Ольяненсе». Початок о 17:30 за київським часом. Пряму трансляцію можна буде подивитися на shakhtar.com.