U21. Ворскла – Шахтар – 1:3

17 липня 2017 р.

|

У 1-му турі молодіжного чемпіонату України «Шахтар» вирушив у гості до «Ворскли»

Чемпіонат U21. 1-й тур.

17 липня 2017 року. Полтава. Стадіон «Лтава». 225 глядачів. +24 градуси.

«Ворскла» U21 (Полтава) – «Шахтар» U21 (Донецьк) – 1:3 (0:2)

Голи: 0:1 Пихальонок (4), 0:2 Глущук (35), 1:2 Шарило (70), 1:3 Кащук (88)

«Ворскла»: Ткаченко, Жениленко (Максименко, 29), Остапенко (к), Гіоргадзе, Луценко (Зосенко, 87), Сидоренко, Саків, Косовський (Муха, 69), Гасенко (Таранушич, 58), Зайцев, Шаповал (Шарило , 62)

Запасні: Вічний, Алантьєв

Старший тренер: Олександр Омельчук

«Шахтар»: Гриценко, Конопля, Бондар (Чаговець, 90+1), Сагуткін, Масалов, Якимець, Глагола (Кащук, 74), Пихальонок (к), Яловенко, Глущук (Хачаєв, 61; Путря, 84), Топалов (Арендарук, 74)

Запасні: Єфанов, Корнієнко

Головний тренер: Валерій Кривенцов

Попередження: Остапенко (36), Зайцев (42), Шаповал (45), Масалов (49), Сагуткін (53), Шарило (85)

Вилучення: Зайцев (53, друге попередження)

Арбітр: Іван Бондар (Київ)

До першого поєдинку сезону «гірники» підходили з оновленим складом. Улітку в клуби УПЛ вирушили лідери оборони Качараба й Кирюханцев, також у Полтаві донеччанам не могли допомогти дискваліфікований Ігнатенко та травмований Корнієнко. Зі старту вийшла нова пара центральних захисників Данило Сагуткін і Валерій Бондар, а на флангах – Олександр Масалов і дебютант Юхим Конопля. Роль опорника тренери довірили Володимиру Якимцю.

«Гірники» почали зустріч серією атак і вже на четвертій хвилині заробили небезпечний штрафний по центру воріт, з якого відкрили рахунок: Олександр Пихальонок пробив на силу, рикошет від футболіста в стінці дезорієнтував воротаря, і м'яч влетів у сітку – 0:1. Одразу ж міг розвинути успіх Роман Яловенко, проте, опинившись сам на сам із Ткаченком, поступився в дуелі.
Одразу ж міг розвинути успіх Роман Яловенко, проте, опинившись сам на сам із Ткаченком, поступився в дуелі
Такий дебют визначив увесь подальший перебіг матчу. «Ворскла», яка не бажала переривати свою безпрограшну домашню серію, що триває із грудня минулого року, пішла вперед і завдала кілька небезпечних ударів по воротах Євгена Гриценка: двічі гостей виручила самовідданість захисників, а ще раз урятував сам голкіпер. «Шахтар» відповів дальніми пострілами Пихальонка й Коноплі, а також низкою перспективних навісів, які могли замикати Яловенко та Глущук. Поступово «оранжево-чорні» цілковито відновили контроль і на 35-й хвилині подвоїли перевагу. Юрій Глущук підкараулив помилку захисника «Ворскли», перехопив м'яч і переграв воротаря – 0:2. За хвилину до перерви полтавці могли пропустити третій м'яч, проте після удару Коноплі господарів уберегла поперечина.
У кількох епізодах воротар полтавців лише на мить випереджав форвардів «Шахтаря». Однак на 89-й хвилині і він був безсилий проти потужного пострілу Олексія Кащука майже з лінії штрафного – м'яч влетів саме в дев'ятку

Не минуло й десяти хвилин після відновлення матчу, як «Шахтар» отримав також чисельну перевагу: за друге попередження поле залишив Леонід Зайцев. Але видалення лише мобілізувало «Ворсклу», яка стала діяти жорсткіше, агресивніше й організованіше. А на 70-й хвилині господарі провели швидку атаку через лівий фланг і Шарило ударом із центру штрафного скоротив різницю в рахунку. Тренерський штаб «гірників» одразу ж відреагував замінами, випустивши на фланги атаки Дениса Арендарука та Олексія Кащука. Донецька команда стала більше грати через діагональні передачі, в розрахунку на ривки свіжих виконавців у вільні зони. У кількох епізодах воротар полтавців лише на мить випереджав форвардів «Шахтаря». Однак на 89-й хвилині і він був безсилий проти потужного пострілу Олексія Кащука майже з лінії штрафного – м'яч влетів саме в дев'ятку. 3:1 – молодіжна команда донеччан починає чемпіонат із гостьової перемоги над «Ворсклою».

У 2-му турі «Шахтар» прийме в Щасливому київське «Динамо». Матч відбудеться в суботу, 22 липня. Початок о 16:30.