«Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) – 0:1 (0:0)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко (Коваленко, 65), Алан Патрік (Бланко Лещук, 86), Марлос, Тайсон, Бернард (Дентіньо, 79), Феррейра

Запасні: Шевченко, Бутко, Хочолава, Петряк

«Динамо»: Коваль, Морозюк, Хачеріді, Кадар, Віда, Шепелєв, Сидорчук, Ярмоленко (к), Гармаш (Корзун, 80), Гонсалес (Циганков, 70), Мбокані (Бєсєдін, 77)

Запасні: Рудько, Кендзьора, Гусєв, Буяльський

Головний тренер: Олександр Хацкевич

Попередження: Гонсалес (53), Коваль (68), Сидорчук (84), Хачеріді (84), Корзун (88), Марлос (88)

Арбітр: Юрій Можаровський (Львів)

За тиждень після впевненої перемоги в поєдинку за Суперкубок (2:0) «гірники» зійшлися з динамівцями в межах чемпіонату України. В опорній зоні Паулу Фонсека в пару до Тараса Степаненка виставив Алана Патріка, у центрі оборони разом з Ярославом Ракицьким з’явився Сергій Кривцов, для якого гра з киянами була 100-ю у складі «Шахтаря». Відновився Тайсон, що зазнав невеликого ушкодження. Перед зустріччю футболісти хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих протягом останніх дні воїнів АТО.

Команди розпочали обережно. Стартові хвилини минули за рівної боротьби без особливо небезпечних моментів. Суперники здійснювали здебільшого позиційні атаки, і лише згодом «гірники» заволоділи територіальною перевагою. Перший шанс відзначитися мав Бернард. Бразилець прорвався до штрафного «Динамо», проте з його ударом із лівої ноги голкіпер гостей упорався. На 32-й хвилині небезпечно виконав стандарт Ярослав Ракицький – м’яч пролетів трохи вище поперечини. Одразу ж Тайсон вивів до воріт Феррейру, однак захисник останньої миті зумів випередити Факундо. Наприкінці тайму атакував «Шахтар». Знов нагоду забити мав Бернард, але його удар із перспективного штрафного влучив у стінку. А найяскравіший епізод стався на 41-й хвилині. Ісмаїлі з лівого флангу виконав навіс, Дарійо Срна скинув головою на Факундо Феррейру, ось лише Максим Коваль урятував партнерів після удару аргентинця з льоту.

Відразу по перерві гості відкрили рахунок. Дьємерсі Мбокані випередив Сергія Кривцова й влучно пробив головою. «Оранжево-чорні» чималими силами рушили вперед, проте шанс був у динамівців – Дерліс Гонсалес ударом здалеку влучив у поперечину. Після цього моменту основні події розгорталися біля воріт Максима Коваля. Так, на 62-й хвилині зрівняти рахунок міг Марлос. Він отримав пас від Дарійо Срни і пробив з розвороту – м’яч пролетів у сантиметрах від штанги.

Тим часом індивідуально відмінно діяв Тайсон: бразилець гарно обіграв захисника, вийшов сам на сам, але його потужний удар з правої припав на поперечину
Тим часом індивідуально відмінно діяв Тайсон: бразилець гарно обіграв захисника, вийшов сам на сам, але його потужний удар з правої припав на поперечину. На 65-й хвилині Паулу Фонсека здійснив першу заміну, випустивши Віктора Коваленка замість Тараса Степаненка. Донеччани далі атакували та створювали моменти. Шанс відзначитися загубив Факундо Феррейра: партнери вивели його на ударну позицію, однак голкіпер киян наново врятував свою команду. На 79-й хвилині з’явився Дентіньо, що замінив Бернарда. Невдовзі Алан Патрік залишив поле, а Густаво Бланко Лещук увійшов до гри, й «гірники» почали діяти у два форварди. Під завісу поєдинку непоганий момент мав Дентіньо, але м’яч після його удару в дотик пролетів трохи вище поперечини. У заключні хвилини атакував «Шахтар», проте змінити цифри на табло донеччанам так і не вдалося.

Наступний матч «гірників» відбудеться 29 липня. У 3-му турі Прем’єр-ліги «оранжево-чорні» в гостях зустрінуться з кам’янською «Сталлю». Початок о 17:00.