«Сталь» (Кам’янське) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:2 (1:1)

Голи: 1:0 Кузик (9), 1:1 Тайсон (45), 1:2 Бланко Лещук (90+5)

«Сталь»: Пеньков, Тимчик, Грачов, Данієлян, Михайличенко, Якимів (Костенко, 74), Г. Малакян, Е. Малакян (к), Мисик (Копитов, 87), Кузик, Щебетун (Книш, 43)

Запасні: Зеленський, Павлюк, Мицик, Хоцяновський

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кривцов, Ракицький (Коваленко, 66), Ісмаїлі, Степаненко, Фред, Марлос, Тайсон (Бланко Лещук, 85), Бернард (Дентіньо, 74), Феррейра

Запасні: Шевченко, Бутко, Ордець, Алан Патрік

Попередження: Тайсон (52), Ракицький (53), Степаненко (82), Кривцов (85), Фред (90), Дентіньо (90+2), Тимчик (90+3), Книш (90+5), Данієлян (90+6), Марлос (90+6)

Вилучення: Данієлян (90+7, друге попередження)

Арбітр: Іван Бондар (Київ)

У поєдинку з кам’янчанами до основи після дискваліфікації повернувся Фред, в опорній зоні утворивши пару з Тарасом Степаненком. Вихід восьмого номера – єдина зміна у складі донеччан порівняно з попереднім туром.

Дебют зустрічі минув у неквапливому темпі. «Гірники» контролювали м’яч і здійснювали здебільшого позиційні атаки. Спокійний перебіг подій порушив гол Ореста Кузика. На 9-й хвилині гравець «Сталі» після довгого закидання до штрафного «Шахтаря» зумів випередити Дарійо Срну з Андрієм Пятовим та проштовхнув м’яч у сітку. Донеччани могли швидко зрівняти рахунок: Фред після навісу Бернарда пробив гарно з льоту, але в площину не влучив. Надалі «оранжево-чорні» активно діяли на чужій половині поля й регулярно створювали моменти. Два шанси відзначитись загубив Факундо Феррейра. Аргентинець завдавав удари головою, проте обидва рази невлучно. Небезпечно здалеку прострілив Бернард – голкіпер «Сталі» врятував свою команду.
Небезпечно здалеку прострілив Бернард – голкіпер «Сталі» врятував свою команду
Мабуть, найреальніша нагода відновити паритет була на 37-й хвилині. Факундо Феррейра опинився перед воротами кам’янчан, ось лише Герман Пеньков зумів зреагувати на удар форварда. Кінець тайму минув в атаках гостей, і перед самою перервою підопічні Паулу Фонсеки таки зуміли відзначитись. Ісмаїлі, увійшовши до штрафного суперника, відпасував на Тайсона, і сьомий номер у дотик низом пробив саме в кут – 1:1. Гол став для бразильця 30-м у складі «Шахтаря».

Малюнок гри по перерві не змінився: події розгорталися лише на одній половині поля. «Оранжево-чорні» діяли здебільшого позиційно, використовуючи всю широту атаки. Утім до небезпечних моментів справа довго не доходила – господарі дуже щільно працювали з донеччанами й не залишали вільних зон. На 66-й хвилині Паулу Фонсека здійснив першу заміну, випустивши Віктора Коваленка замість Ярослава Ракицького. Невдовзі з’явився й Дентіньо, змінивши Бернарда. «Гірники» додали в гостроті, і тричі на вістрі опинявся Факундо Феррейра. Спершу аргентинський нападник відправив м’яч поруч із дев’яткою, згодом пробив з-за меж штрафного трохи вище, на 80-й хвилині завдав удар з розвороту, влучив у площину, але голкіпер знову був надійним.
Спершу аргентинський нападник відправив м’яч поруч із дев’яткою, згодом пробив з-за меж штрафного трохи вище, на 80-й хвилині завдав удар з розвороту, влучив у площину, але голкіпер знову був надійним
Під завісу поєдинку «Шахтар» переключився на гру у два форварди: Густаво Бланко Лещук замінив Тайсона. Гості посилили тиск на «Сталь», а протягом останніх хвилин штурмували ворота кам’янчан і вже в доданий час домоглися успіху. Дарійо Срна відправив м’яч на половину поля суперника, Факундо Феррейра головою продовжив передачу партнера, а Густаво Бланко Лещук, пішовши від двох захисників, гарно переграв голкіпера. 2:1 – вольова перемога команди Паулу Фонсеки.

Наступний матч «гірники» проведуть 5 серпня в Харкові. «Оранжево-чорні» в межах 4-го туру Прем’єр-ліги прийматимуть «Маріуполь». Початок о 19:30Квитки вже в продажу.