«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Шарлеруа» (Шарлеруа, Бельгія) – 0:2 (0:0)

Голи: 0:1 Полле (48), 0:2 Бенавенте (76)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Ордець, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко (Малишев, 67), Марлос, Тайсон (Алан Патрік, 81), Бернард (Дентіньо, 71), Феррейра (Бланко Лещук, 81)

Запасні: Шевченко, Кудрик, Бутко, Кривцов, Хочолава, Азеведо, Танковський, Зубков

«Шарлеруа»: Пеннето, Марінос (Мата, 46), Мартос (к) (Селестін, 46), Десолей (Зайков, 46), Нуріо (Буленже, 46), Люкбакіо (Стеванс, 46), Хендрікс (Родес, 61), Саглик (Ремакле, 46), Бабі (Бенавенте, 46), Резаї (Фалл, 46), Бедіа (Полле, 46)

Запасні: Манданда, Імбрехтс, Бом, Ілаїм, Діанді, Тенмон

Головний тренер: Феліс Маззу

Арбітр: Бастіан Бомер (Німеччина)

Збір у Німеччині футболісти «Шахтаря» завершували контрольною зустріччю з бельгійським «Шарлеруа». Це був п’ятий спаринг для «оранжево-чорних» у період підготовки до нового сезону. На останню гру літнього міжсезоння головний тренер донеччан Паулу Фонсека виставив пару центральних захисників Ракицький – Ордець, у центрі – Степаненко й Коваленко, на позиції нападника – Феррейра.

Матч розпочався в невисокому темпі. Команди не відсиджувались в обороні та здійснювали здебільшого позиційні атаки. Згодом донеччани стали частіше володіти м’ячем, перемістивши гру на половину поля суперника. На 15-й хвилині виникла перша гострота біля воріт «Шарлеруа»: Дарійо Срна навісив, а Марлос намагався замкнути передачу партнера головою – трохи вище.

Невдовзі пробивав із лінії штрафного Бернард – м’яч пройшов поруч із хрестовиною
Невдовзі пробивав із лінії штрафного Бернард – м’яч пройшов поруч із хрестовиною. Бельгійці відповіли ударом Резаї, з яким упорались Андрій Пятов та оборона «гірників». Водночас один з рідкісних випадів «Шарлеруа» ледве не забезпечив їм успіх, проте обвідний удар Люкбакіо припав у штангу. Найбільш певний шанс відкрити рахунок трапився на 43-й хвилині. Тайсон виманив на себе голкіпера і віддав на Марлоса, той пробив, однак захисник в останню мить врятував бельгійців та виніс м’яч із лінії воріт.

У самому дебюті «Шарлеруа» вдалося відзначитись: Полле, що вийшов на заміну, влучно пробив здалеку. Загалом малюнок поєдинку не змінився, й «гірники» так само володіли територіальною перевагою, використовуючи для атак усю широту поля. На 57-й хвилині чудово виконав стандарт Ярослав Ракицький, але голкіпер суперника перевів м’яч на кутовий. Невдовзі пробивав головою Факундо Феррейра – повз, а ще в одному епізоді Ремакле зіграв рукою у власному штрафному – лише кутовий. На 67-й хвилині Паулу Фонсека здійснив першу заміну, випустивши Максима Малишева замість Віктора Коваленка. Невдовзі на полі з’явився Дентіньо, який змінив Бернарда, що зазнав ушкодження. Донеччани не полишали атакувати, проте на 76-й хвилині знов пропустили: Бенавенте відправив м’яч у сітку. Під завісу зустрічі вийшли Алан Патрік і Густаво Бланко Лещук, які розташувалися на позиціях Тайсона й Факундо Феррейри. У підсумку – 0:2.

Наступний матч «гірники» проведуть 15 липня. У поєдинку за Суперкубок України, що відкриватиме сезон, «Шахтар» в Одесі зустрінеться з «Динамо». Початок о 21:00Квитки вже в продажу.