«Зоря» (Луганськ) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:2 (0:1)

Голи: 0:1 Бернард (26), 1:1 Харатін (60), 1:2 Малишев (88)

«Зоря»: Шевченко, Опанасенко, Чечер, Форстер, Сухоцький, Чайковський (к), Харатін (Гордієнко, 73), Пауліньо (Кадимян, 80), Ліпартія (Любенович, 46), Калітвінцев, Бонавентуре

Запасні: Чуваєв, Пилявський, Шалфєєв, Бабенко

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко (Малишев, 71), Марлос, Тайсон, Бернард (Алан Патрік, 84), Бланко Лещук (Феррейра, 76)

Запасні: Каніболоцький, Бутко, Ордець, Зубков

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Срна (22), Харатін (41), Чайковський (44), Кучер (78), Тайсон (90+2)

Арбітр: Олександр Дердо (Чорноморськ)

Паулу Фонсека на гру проти «Зорі» виставив той самий склад, що тиждень тому здобув перемогу у виїзному поєдинку з луцькою «Волинню» (1:0). До заявки потрапив найкращий бомбардир «Шахтаря» Факундо Феррейра, який пропускав останній тур через перебір жовтих карток.

Перший тайм

У дебюті матчу м’яч майже не затримувався в центрі поля. Обидві команди намагалися відповідати атакою на атаку, але гострішими в завершальній стадії були «гірники». На 7-й хвилині в донеччан вийшла відмінна комбінація в дотик, проте захисники луганчан завадили замкнути Густаво Бланко Лещуку перспективну передачу Бернарда. Згодом «оранжево-чорні» цілковито перемістили гру на половину поля суперника. Активними були фланги, де гостро діяли Ісмаїлі й Дарійо Срна: їхні простріли приховували особливу небезпеку. Чудово здалеку пробивав Тайсон, але на місці виявився голкіпер «Зорі», накривши м’яч із другої спроби. Та зрештою футболісти «Шахтаря» втілили свою перевагу в гол. На 26-й хвилині Марлос упорався на правому фланзі з опонентом і зробив навіс на лінію воротарського, Густаво Бланко Лещук узяв на себе одразу двох захисників, а Бернард, що набігав, головою вколотив м’яч у верхній кут воріт.
На 26-й хвилині Марлос упорався на правому фланзі з опонентом і зробив навіс на лінію воротарського, Густаво Бланко Лещук узяв на себе одразу двох захисників, а Бернард, що набігав, головою вколотив м’яч у верхній кут воріт
Гол певною мірою заспокоїв гру, та малюнка загалом не змінив. «Гірники» здійснювали позиційні атаки, проте оборона суперника грубих помилок не припускалася. Наприкінці тайму контрвипад вийшов у «Зорі»: Опанасенко загрожував воротам Андрія Пятова, пробивши з гострого кута повз.

Другий тайм

По перерві швидкості зросли. На 49-й хвилині Ісмаїлі з-зам меж штрафного завдав гарного удару з льоту – Олексій Шевченко насилу відвернув загрозу. «Оранжево-чорні» далі нагнітали обстановку біля воріт «Зорі», і наступний шанс відзначитися створив Тайсон. Бразилець завершив сольний прохід ударом здалеку, та луганчан урятувала поперечина. Густаво Бланко Лещук ефектно добив м’яч у падінні, проте арбітр зафіксував офсайд. Невдовзі рахунок став рівним: Ігор Харатін відгукнувся на подачу кутового і виявився влучним. На 71-й хвилині Паулу Фонсека здійснив першу заміну, випустивши Максима Малишева замість Віктора Коваленка. Трохи згодом на полі з’явилися Факундо Феррейра та Алан Патрік, розташувавшись на позиціях Густаво Бланко Лещука й Бернарда відповідно. Останні десять хвилин зустрічі минули в постійних атаках донеччан. Небезпечно пробивав здалеку Степаненко, гарний момент Алану Патріку створив Марлос – в обох випадках вдало діяв голкіпер «Зорі». Тиск «Шахтаря» дав наслідки на 88-й хвилині. Дарійо Срна подав кутовий, а Максим Малишев чудово зіграв на другому поверсі. Фінальний свисток зафіксував десяту перемогу поспіль у нинішньому сезоні Прем’єр-ліги. Цей успіх дозволив донеччанам відірватися від другого місця на 16 очок.
Фінальний свисток зафіксував десяту перемогу поспіль у нинішньому сезоні Прем’єр-ліги. Цей успіх дозволив донеччанам відірватися від другого місця на 16 очок
Наступний матч «Шахтар» проведе 17 березня в Харкові. У заключному поєдинку першої частини чемпіонату «оранжево-чорні» прийматимуть на ОСК «Металіст» донецький «Олімпік». Початок зустрічі о 19:00.