«Шахтар» U19 (Донецьк) – «Скала» U19 (Стрий) – 2:2 (1:0)

Голи: 1:0 Хачаєв (26), 1:1 Лукач (74), 1:2 Лукач (88), 2:2 Якимець (90+2)

«Шахтар»: Кучеренко, Конопля, Чаговець, Мате, Запорощенко, Якимець, Путря (к) (Криськів, 86), Чех, Кулаков, Хачаєв (Холод, 74), Кузьменко (Кащук, 70)

Запасні: Вертей, Павлиш, Апанчук, Меліченко

«Скала»: Жиляк, Миронюк (Білінський, 81), Анніч, Векляк, Табачинський, Кондраков, Некрасов, Мельник (Тишкун, 55), Кузів, Фомін, Лукач

Запасні: Гудименко, Лисенко, Волков, Михайленко, Якоб

Головний тренер: Олег Лутков

ПопередженняМельник (20), Некрасов (51), Жиляк (84), Мате (88), Кузів (88)

Вилучення: Лукач (90+3, друге попередження)

Арбітр: Дмитро Осауленко (Київ)

За три тури до завершення першості «Шахтар» (2-ге місце, 46 очок) зустрічався зі «Скалою» (10-та позиція, 26 балів). Головний тренер донеччан Сергій Шищенко змін у стартовому складі не робив. У заявці на гру з’явились Олексій Кащук та Артем Холод, які повернулися після виступів за збірну України U17 на чемпіонаті Європи в Хорватії.

Перший тайм

«Оранжево-чорні» активно розпочали поєдинок, і, коли б їм пощастило, уже в дебюті рахунок було б відкрито. На 9-й хвилині шанс відзначитися мав Андрій Кулаков, але його удар після паса Іллі Путрі успіху не забезпечив. Більшість атак «гірники» будували через фланги. Так, забігання Андрія Запорощенка з подальшим навісом неодноразово заганяли в глухий кут оборону «Скали». На протилежному краї діяв Ілля Путря, що часто виводив партнерів на ударні позиції. Втілити ж свою перевагу в гол «Шахтар» зумів лише на 26-й хвилині. Після гарної комбінації за участю великої групи атакуючих футболістів крапку в епізоді поставив Мурад Хачаєв, який відправив м’яч у верхній кут – 1:0.
Після гарної комбінації за участю великої групи атакуючих футболістів крапку в епізоді поставив Мурад Хачаєв, який відправив м’яч у верхній кут – 1:0
До перерви гра проходила на одній половині поля: гості всією командою відійшли до власних воріт. Надто небезпечними з боку донеччан були розіграші кутових. Підопічні Сергія Шищенка використовували домашні заготовки, що не раз могли стати результативними. Уже в доданий до першого тайму час мав шанс подвоїти рахунок Андрій Кулаков: форвард вийшов на ударну позицію, проте голкіпер «Скали» врятував ворота.

По перерві гості почали діяти сміливіше, й «оранжево-чорним» знадобився час, аби повернути територіальну перевагу. На 60-й хвилині «гірники» розіграли стандарт: Мурад Хачаєв подав на Володимира Якимця, що стояв на самоті, та удар півзахисника виявився невлучним. Донеччани далі активно йшли вперед, однак моментів біля воріт «Скали» значно поменшало. Більше того, одна з контратак стрийців на 74-й хвилині призвела до гола: Михайло Лукач підстеріг відскік на дальній штанзі й відправив м’яч у сітку. «Шахтар» кинув усі сили на атаку. Буквально одразу ж міг забивати Євген Чаговець, але м’яч після його удару головою виніс з лінії воріт захисник. Під завісу поєдинку підопічні Сергія Шищенка пропустили ще одну контратаку, яку знов реалізував Лукач. Утім «гірники» віднайшли в собі сили і вже в доданий арбітром час зрівняли рахунок. Володимир Якимець чудово пробив зі штрафного, і м’яч від штанги залетів у ворота – 2:2.

Наступний матч «оранжево-чорні» проведуть 20 травня. У межах 25-го туру донеччани вирушать у гості до «Дніпра».
Повинні були брати три очки. Хлопці, надто в першому таймі, показували гарну гру, мали багато гольових моментів. Такі матчі теж потрібні – для інформації, для своєрідного струсу. Попереду два тури, тому в решті зустрічей спробуємо домогтися успіху і до останнього змагатимемось за друге місце
Сергій Шищенко, головний тренер «Шахтаря» U19:

– Повинні були брати три очки. Хлопці, надто в першому таймі, показували гарну гру, мали багато гольових моментів. Загалом очікували, що «Скала» діятиме від оборони, на контратаках. І коли до перерви ми нічого не дозволили створити суперникові, то в другій половині гості здійснили низку вдалих контрвипадів. Ми своєю чергою намагалися здолати насичений захист, було кілька непоганих шансів відзначитись, однак забити не змогли. Певною мірою самі винні, що поєдинок завершився нічиєю. Якщо б ми реалізували свої моменти, рахунок був би іншим. Утім я вдячний підопічним за те, що вони грали до кінця й зуміли на останніх хвилинах вирвати нічию. Не варто засмучуватись: усі серії рано чи пізно завершуються. Так, ми хотіли перемогти, але нічого страшного не сталося. Такі матчі теж потрібні – для інформації, для своєрідного струсу. Попереду два тури, тому в решті зустрічей спробуємо домогтися успіху і до останнього змагатимемось за друге місце.