U19. Дніпро – Шахтар – 0:3

20 травня 2017 р.

|

У 25-му турі юнацької першості України «Шахтар» U19 зустрічався з однолітками з «Дніпра»

Чемпіонат U19. 25-й тур.

20 травня 2017 року. Новомосковськ. «Металург». 500 глядачів. +15 градусів.

«Дніпро» U19 (Дніпро) – «Шахтар» U19 (Донецьк) – 0:3 (0:1)

Голи: 0:1 Якимець (13), 0:2 Путря (63, пен.), 0:3 Кулаков (78)

«Дніпро»: Бабічин, Андрушко, Тарадуда, Нечістенко, Скляренко, Терехов, Матвеєв (Бессонов, 71), Пенчук, Хучбаров (Омелян, 57), Поддубний, Саблін (Рудавський, 90)

Запасні: Луговський, Єпік

Старший тренер: В'ячеслав Кернозенко

«Шахтар»: Кучеренко, Павлиш, Чаговець, Мате, Запорощенко (Конопля, 85), Якимець (Меліченко, 82), Путря, Чех, Кулаков, Хачаєв (Апанчук, 75), Холод (Криськів, 80)

Запасний: Вертей

Головний тренер: Сергій Шищенко

Попередження: Тарадуда (12), Хучбаров (12), Матвеєв (49), Запорощенко (52), Саблін (64), Якимець (68), Путря (75), Поддубний (77), Мате (84)

Вилучення: Омелян (84)

Арбітр: Дмитро Кубряк (Одеса)

За тур до закінчення першості «Шахтар» (2-ге місце, 47 очок) у гостях проводив поєдинок з 12-ю командою ліги «Дніпром» (22 бали). У стартовому складі «гірників» відбулися зміни. На гру до Новомосковська не приїхали травмовані Олексій Кащук та Максим Андрущенко, а також прислаблий Владислав Кузьменко. На лаві запасних залишився Юхим Конопля. Так, уперше у весняній частині сезону пару флангових гравців на лівій бровці склали Дмитро Павлиш в обороні й Артем Холод у півзахисті.

Перший тайм

Команди почали обережно. Господарі зі стартових хвилин відійшли на власну половину поля, збудувавши два оборонних редути. Минуло досить багато часу, допоки не виник перший небезпечний для «Дніпра» момент. Мурад Хачаєв проривався до воріт суперника, але його з порушенням правил зупинив захисник. Стандарт у виконанні Володимира Якимця вийшов ідеальним: м'яч було спрямовано саме в дальній кут. Після забитого гола гра заспокоїлася і проходила в розміреному темпі. Господарі розраховували на контратаки, в той час як гості намагалися здолати насичений захист. До перерви у «гірників» лише раз була можливість збільшити рахунок: Андрій Кулаков опинився на ударній позиції, та м'яч пройшов повз ворота.

Другий тайм

У дебюті донеччани зобов'язані були забивати. Після подачі кутового Ілля Путря опинився сам перед воротами, але удар у капітана не вийшов. «Гірники» не зменшували обертів, активно запрацював правий фланг. На 63-й хвилині футболісти «Шахтаря» отримали право на пенальті. Дмитра Павлиша не за правилами зупинили в штрафному, й Ілля Путря чітко виконав удар. Надалі малюнок поєдинку не змінився. Хороший шанс відзначитися мав Максим Чех, коли півзахисник під кутом увійшов у штрафний, однак воротар врятував свою команду. А ось на 81-й хвилині він був безсилий. Андрій Кулаков націлився на ворота, але не став відразу бити, обіграв голкіпера, після чого з гострого кута спрямував м'яч точно в сітку. У час, що залишився до фінального свистка, «оранжево-чорні» контролювали перебіг матчу, мали кілька моментів, та цифри на табло більше не змінювалися. 3:0 – впевнена перемога підопічних Сергія Шищенка.

У заключній зустрічі сезону 27 травня «Шахтар» U19 в Щасливому прийме донецький «Олімпік».

Сергій Шищенко, головний тренер «Шахтаря» U19:

– У першому таймі ми добре контролювали м'яч. У матчі зробили акцент на фланги, знаючи, що суперник відчуває там проблеми. У деяких епізодах виходило, але не так ефективно, як того хотілося б. Щодо «Дніпра», то господарі великими силами оборонялися і намагалися використовувати швидкі контратаки. Єдине, що в нас не вийшло до перерви, – здолати оборону дніпрян. У другому таймі ми трохи скорегували нашу гру і стали діяти краще. Долали захист, успішно вбігали, швидко вступали у відбір, втрачаючи м'яч, і практично не давали проводити контратаки опонентові. Усе це вилилося в два забиті м'ячі, хоча могли відзначитися ще. Так, перед поєдинком ми стикнулися з певними кадровими проблемами, та я особливо не переживав: ті хлопці, які вийшли на поле, добре замінили вибулих.