У 30-му турі молодіжної першості «Шахтар» приймав «Олімпік»

Чемпіонат U21. 30-й тур.

20 травня 2017 року. Щасливе. «Княжа Арена». 300 глядачів. +18 градусів.

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Олімпік» U21 (Донецьк) – 4:0 (1:0)

Голи: 1:0 Яловенко (14), 2:0 Арабідзе (59, пен.), 3:0 Яловенко (76), 4:0 Арабідзе (90+3)

«Шахтар»: Кудрик, Кирюханцев, Бондар, Качараба (к), Корнієнко (Масалов, 79), Глущук (Глагола, 85), Ігнатенко, Коробенко (Сагуткін, 82), Яловенко, Арабідзе, Топалов (Арендарук, 79)

Запасні: Гриценко, Грачов

Головний тренер: Валерій Кривенцов

«Олімпік»: Степаненко, Пісковий, Єдинак, Счастливцев (Снурніцин, 54), Надірадзе, Касяненко (к), Янков (Тищук, 71), С. Шарай, Глиняний (Масікевич, 81), Хомутов, Біленький

Запасні: Безкровний, Геловані, Боровик

Старший тренер: Ігор Климовський

Попередження: Качараба (49), Пісковий (65), Надірадзе (83), Бондар (84), Касяненко (90+2), Снурніцин (90+3)

Арбітр: Ігор Пасхал (Херсон)

За три тури до фінішу чемпіонату «гірники» розташовуються на другому місці в таблиці, «Олімпік» посідає четверту сходинку. Три попередні зустрічі суперників цього сезону завершилися перемогами «Шахтаря»: 1:0 в Щасливому та двічі по 3:0 в Білій Церкві. Сьогоднішній матч через дискваліфікацію пропускали капітан «оранжево-чорних» Олександр Пихальонок, якого в центрі поля замінив Андрій Коробенко, а також півзахисник «олімпійців» Владислав Шарай.
Гіоргі Арабідзе зі штрафного спрямував м'яч під саму штангу, Степаненко насилу парирував удар, а підбіглий Роман Яловенко зіграв на добиванні – 1:0

Команда Валерія Кривенцова зі старту нав'язала опонентові власну гру і вже в дебюті створила кілька хороших можливостей. Юрій Глущук прорвався лівим флангом, увійшов до штрафного майданчика і, змістившись у центр, пробив над поперечиною. Роман Яловенко метрів із 30 перекинув воротаря, що вийшов за межі штрафного, та не влучив у площину. Тут же «гірники» завдали серію небезпечних ударів з близької дистанції, однак тим же Глущуку та Яловенку не вдалося пробити голкіпера «Олімпіка». Усе ж довго стримувати такий тиск «Шахтаря» гостям не вдалося, і під кінець чверті години рахунок було відкрито. Гіоргі Арабідзе зі штрафного спрямував м'яч під саму штангу, Степаненко насилу парирував удар, а підбіглий Роман Яловенко зіграв на добиванні – 1:0. «Олімпік», який і без того не закривався в обороні, сміливіше пішов уперед і завдав кілька ударів у бік воріт Кудрика, правда, жодний з них по-справжньому не потривожив голкіпера. Своєю чергою «оранжево-чорні» отримали більше простору для швидких випадів і провели кілька різнопланових атак. Ігор Кирюханцев на своєму фланзі розібрався з двома опонентами і прострілив у штрафний, Яловенко прикрив м'яч корпусом і відкинув його під удар Арабідзе, який трохи не влучив у дальній кут. Ігнатенко пробивав метрів із 22 – воротар «біло-синіх» упорався. До слова, Данило, окрім регулярних підключень до атаки, виконував великий обсяг роботи в центрі поля. Так, в одному епізоді він протягом хвилини зробив три відбори. Міг подвоїти перевагу «Шахтаря» Віктор Корнієнко: захисник на швидкості вискочив сам на сам, проте Степаненко знову врятував гостей.
На 58-й хвилині захисники «Олімпіка» збили в штрафному майданчику Яловенка, і Гіоргі Арабідзе витончено в стилі Паненки реалізував пенальті – 2:0

Після перерви «гірники» більше заволоділи м'ячем і вдруге провели швидкий гол. Спочатку воротар гостей парирував потужний удар Кирюханцева з правого кута, потім Арабідзе зі штрафного поцілив у штангу. А на 58-й хвилині захисники «Олімпіка» збили в штрафному майданчику Яловенка, і Гіоргі Арабідзе витончено в стилі Паненки реалізував пенальті – 2:0. На час гра заспокоїлася, але господарі продовжували шукати нові варіанти взаємодій в атаці. При цьому захист «Шахтаря» перекривав усі можливості суперника наблизитися до своїх воріт. Винятком став удар Тищука із меж штрафного, однак ефектний сейв Олега Кудрика розрядив ситуацію. А на 75-й хвилині «оранжево-чорні» забили третій гол. Роман Яловенко прийняв м'яч на правому краї штрафного і практично з нульового кута закрутив його в дальню дев'ятку! Крапку в матчі вже в компенсований час поставив Гіоргі Арабідзе. Грузин забив прямим ударом зі штрафного зі своєї улюбленої точки трохи правіше центру, і м'яч в обвід стінки влетів точно під ближню штангу. 14-й гол півзахисника «Шахтаря» дозволив команді святкувати крупну перемогу над «Олімпіком» (4:0), а самому Арабідзе вийти в лідери бомбардирських перегонів.

У наступному турі 25 травня «гірники» в Щасливому прийматимуть київське «Динамо».
Команда провела весь поєдинок рівно, без будь-яких спадів або зривів. Вважаю, ми абсолютно заслужено перемогли. Хочу похвалити хлопців, адже вони виглядали на полі дуже організовано, діяли правильно. Усе, що ми награємо, побачили в матчі
Валерій Кривенцов, головний тренер «Шахтаря» U21:

– Команда провела весь поєдинок рівно, без будь-яких спадів або зривів. Вважаю, ми абсолютно заслужено перемогли. Хочу похвалити хлопців, адже вони виглядали на полі дуже організовано, діяли правильно. Усе, що ми награємо, побачили в матчі. Знову ж таки, через ці зустрічі ми дивимося на кадровий резерв уже з прицілом на наступний сезон, визначаємо, хто з футболістів залишиться з нами. Щодо авторів голів, то скажу, що в Романа Яловенка є потенціал, і я сподіваюся, що ці м'ячі допоможуть йому в подальшому прогресувати. Гіоргі Арабідзе змагається за звання найкращого бомбардира, і це позитивний факт для всієї команди. Сьогодні Арабідзе провів гарну гру, думаю, він хоче досягти цієї мети. Але важливо пам'ятати, що попереду іще два тури і слід працювати далі. Наступний поєдинок буде особливим. Для нашого клубу всі матчі з «Динамо» важливі, незалежно від того, перша це команда, U14 або молодіжний склад, адже змагаються дві школи, дві найкращі академії країни. Ці ігри дають нам дуже багато інформації про те, на якому рівні перебувають наші вихованці. Ну й, звісно, стати переможцем в особистому протистоянні почесно і для нас, і для суперника.