У центральному поєдинку 31-го туру Прем'єр-ліги «Шахтар» приймав «Динамо»

Чемпіонат України – 2016/17. 31-й тур.

26 травня 2017 року. Харків. ОСК «Металіст». 12 664 глядачі. +20 градусів.

«Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) – 2:3 (1:1)

Голи: 0:1 Гармаш (20), 1:1 Алан Патрік (23), 1:2 Ярмоленко (52, пен.), 2:2 Дентіньо (58), 2:3 Ярмоленко (71)

«Шахтар»: Шевченко, Бутко, Кривцов (к), Ордець, Азеведо, Коваленко (Тайсон, 75), Танковський, Зубков (Марлос, 69), Алан Патрік (Бернард, 84), Дентіньо, Феррейра

Запасні: Каніболоцький, Кучер, Малишев, Бланко Лещук

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Динамо»: Коваль, Пантич, Віда, Кадар, Морозюк, Рибалка (Шепелєв, 62), Сидорчук, Антунеш (Очігава, 88), Ярмоленко (к), Гармаш (Циганков, 62), Бєсєдін

Запасні: Рудько, Бурда, Буяльський, Яремчук

Головний тренер: Сергій Ребров

Попередження: Гармаш (34), Танковський (63), Антунеш (88), Шепелєв (90), Марлос (90+3)

Арбітр: Олександр Дердо (Чорноморськ)

Зустріч суперників, шоста за ліком протягом сезону, вже не мала турнірного сенсу: донеччани приймали киян у ранзі чемпіона. Головний тренер «гірників» Паулу Фонсека знову дав змогу відпочити лідерам і виставив на гру з «Динамо» майже той самий склад, що й у поєдинку з «Олімпіком». Як і минулого туру, з капітанською пов’язкою партнерів вивів Сергій Кривцов.
На 23-й хвилині Алан Патрік влучно пробив здалеку: результативну атаку розпочав воротар, м’яч для партнера зберіг Факундо Феррейра, а бразилець вразив дальній нижній кут

Команди досить активно розпочали і вже на старті обмінялися небезпечними моментами. На вістрі по черзі опинялись Андрій Ярмоленко та Дентіньо, проте обидва, перебуваючи в гарній позиції, не змогли завершити зусилля партнерів. Загалом малюнок гри не відрізнявся від того, що був у попередніх зустрічах «Шахтаря» й «Динамо»: донеччани більше володіли м’ячем, тоді як кияни акцентували переважно на обороні та швидких контратаках. На 20-й хвилині В’ячеслав Танковський і Віктор Коваленко втратили м’яч поблизу власного штрафного, й Денис Гармаш відкрив рахунок. На 23-й хвилині Алан Патрік влучно пробив здалеку: результативну атаку розпочав воротар, м’яч для партнера зберіг Факундо Феррейра, а бразилець вразив дальній нижній кут. Ініціативу «гірників» міг втілити в гол Феррейра: аргентинець пробивав із вигідної позиції, але партнерів урятував Домагой Віда, що відбив м’яч на кутовий. Перед самим свистком на перерву мав шанс Віктор Коваленко, однак йому завадили завдати прицільного удару.
Дентіньо вийшов на голкіпера «Динамо», обіграв його та відправив м’яч у порожні ворота – 2:2

Футболісти «Шахтаря» покращили відсоток володіння м’ячем. Тим більш несподіваним став пенальті, призначений у ворота Микити Шевченка. Арбітр угледів порушення правил з боку В’ячеслава Танковського, й Андрій Ярмоленко на 52-й хвилині виявився влучним – 1:2. Утім «гірники» так само швидко зрівняли рахунок. Знов індивідуально сильно діяв Алан Патрік, який однією передачею лишив без діла всю оборону киян. Дентіньо вийшов на голкіпера «Динамо», обіграв його та відправив м’яч у порожні ворота – 2:2. На 69-й хвилині Паулу Фонсека зробив першу заміну, випустивши Марлоса замість Олександра Зубкова. Трохи згодом результативний випад здійснили гості: Андрій Ярмоленко пробив саме в кут після паса Миколи Морозюка. На полі з’явився Тайсон, що змінив Віктора Коваленка. На 77-й хвилині гарну нагоду відзначитися втратив Факундо ФеррейраМарлос вивів партнера на ударну позицію, але Максим Коваль урятував свою команду. «Оранжево-чорні» збільшили тиск на ворота киян. У кінці місце Алана Патріка зайняв Бернард. Підопічні Паулу Фонсеки закрили суперника на його половині. Міг забити В’ячеслав Танковський – голкіпер упорався з його ударом. Слідом пробивав Бернард, м’яч влучив у руку Миколі Морозюку, проте арбітр пенальті не призначив.

Останній матч сезону «гірники» проведуть 31 травня. У заключному турі чемпіонату «Шахтар» у гостях зустрінеться з «Олександрією». Початок о 19:00.