У межах 26-го туру юнацької першості України «Шахтар» приймав «Олімпік»

Чемпіонат U19. 26-й тур.

27 травня 2017 року. Щасливе. «Княжа Арена». 100 глядачів. +20 градусів.

«Шахтар» U19 (Донецьк) – «Олімпік» U19 (Донецьк) – 1:3 (1:1)

Голи: 0:1 Хомутов (17), 1:1 Путря (23, пен.), 1:2 Біленький (56), 1:3 Геловані (62)

Нереалізований пенальті: Путря (8, воротар)

«Шахтар»: Кучеренко, Конопля, Чаговець, Бондар (Корнієнко, 46), Мате, Якимець, Путря (к), Чех, Кулаков, Хачаєв, Кузьменко

Запасні: Вертей, Павлиш, Кравчук, Меліченко, Андрущенко, Запорощенко

Головний тренер: Сергій Шищенко

«Олімпік»: Безкровний, Боровик (Городенко, 87), Єдинак, Счастливцев (к), Снурніцин, Янков, Геловані, Пуди (Зубашівський, 63), Масікевич, Хомутов (Тищенко, 82), Біленький (Зінатуллін, 89)

Запасні: Лтайф, Максименко, Нечаєв

Старший тренер: Станіслав Тищенко

ПопередженняЄдинак (8), Путря (11), Кулаков (27), Геловані (60), Чех (60), Городенко (90+4)

Вилучення: Чех (90+4, друге попередження)

Арбітр: Клим Заброда (Київ)

У заключному поєдинку сезону «Шахтар» (2-ге місце, 50 очок) зустрічався з «Олімпіком» (6-та сходинка, 39 балів). Головний тренер «гірників» Сергій Шищенко порівняно з матчем проти «Дніпра» (3:0) здійснив у складі певні зміни. Так, на правий фланг оборони повернувся Юхим Конопля, у центрі для отримання ігрової практики вийшов Валерій Бондар з команди U21, ліворуч змістився Юрій Мате. Відновився Владислав Кузьменко, який розташувався на позиції лівого півзахисника.

Суперники активно розпочали, намагаючись не поступатися в єдиноборствах. Згодом «оранжево-чорні» таки захопили ініціативу й не віддавали її до самого фінального свистка. Уже в дебюті міг відзначитись Юхим Конопля, та його удар після вивіреної передачі Валерія Бондаря з глибини прийшовся у воротаря. «Гірники» далі здійснювали тиск і невдовзі дістали право на пенальті: Мурад Хачаєв вивів сам на сам із голкіпером Владислава Кузьменка, якого не за правилами зустрів Богдан Безкровний. Утім Іллі Путрі реалізувати 11-метровий не вдалося. В одній з атак після удару Владислава Хомутова гості відкрили рахунок. Футболісти «Шахтаря» відновили паритет на 23-й хвилині. Путрю збили в штрафному «Олімпіка», й суддя призначив другий пенальті. Цього разу капітан був влучним – 1:1.
Путрю збили в штрафному «Олімпіка», й суддя призначив другий пенальті. Цього разу капітан був влучним – 1:1
До кінця тайму підопічні Сергія Шищенка мали не один перспективний момент. Двічі на ударній позиції опинявся Мурад Хачаєв, але 10-му номеру щоразу бракувало влучності. Небезпечними були стандарти у виконанні «гірників», однак цифри на табло не змінилися.

Другий тайм

По перерві «Шахтар» продовжував домінувати й створювати моменти. На 53-й хвилині Максим Чех ударом здалеку влучив у штангу. Невдовзі гарний шанс мав Мурад Хачаєв – вище воріт. В одній з рідкісних контратак гості наново повели в рахунку: Станіслав Біленький із лінії штрафного потрапив саме в кут. «Оранжево-чорні» кинулися відіграватись, проте знову пропустили. Цього разу на 62-й хвилині помилкою в обороні скористався Олексій Геловані, який реалізував вихід сам на сам. «Гірники» атакували переважно лівим флангом, де в другому таймі діяв Віктор Корнієнко. Саме після його чергового проходу й прострілу небезпечно головою пробивав Андрій Кулаков.
«Гірники» атакували переважно лівим флангом, де в другому таймі діяв Віктор Корнієнко
Мав нагоду відзначитись Юхим Конопля, але після кутового він влучив у сітку із зовнішнього боку. Кінець зустрічі минув в атаках «Шахтаря», що намагався здолати насичену оборону «Олімпіка». Однак усі спроби «оранжево-чорних» результату не забезпечили – 1:3.
Прикро програвати, коли володієш перевагою і створюєш перспективні моменти для взяття воріт суперника. На жаль, ми не змогли реалізувати свої шанси, припустилися низки помилок в обороні, та й «Олімпік» непогано діяв на контратаках. Загалом я однаково задоволений весняною частиною сезону
Сергій Шищенко, головний тренер «Шахтаря» U19:

– Прикро програвати, коли володієш перевагою і створюєш перспективні моменти для взяття воріт суперника. На жаль, ми не змогли реалізувати свої шанси, припустилися низки помилок в обороні, та й «Олімпік» непогано діяв на контратаках. Загалом я однаково задоволений весняною частиною сезону. Ми добре підготувалися, з нашого боку були вдалі поєдинки. Так, шкода, що поступилися в останньому матчі, але протягом дев’яти зустрічей хлопці показували справді гарну гру, демонстрували комбінаційний футбол і виконували все те, що вимагав тренерський штаб. Найважливіше – мої підопічні розуміють, що вони повинні робити, та втілюють наші задуми на полі.