«Карпати» U21 (Львів) – «Шахтар» U21 (Донецьк) – 1:2 (0:1)

Голи: 0:1 Качараба (19), 1:1 Лебедь (69), 1:2 Яловенко (72)

«Карпати»: Сілецький, Сениця (к), Виздрик, Веремієнко (Микитин, 57), Стасишин, Лебеденко, Лебедь, Толочко (Гладкий, 84), Заїкин, Войтович (Полюганич, 83), Карпенко (Кос, 73)

«Шахтар»: Гриценко, Грачов, Сагуткін (Бондар, 84), Качараба (к), Масалов, Глущук (Топалов, 78), Ігнатенко, Коробенко, Яловенко, Глагола, Арендарук (Корнієнко, 90)

Тренер: Євген Котов

Попередження: Лебедь (74), Ігнатенко (76), Сениця (80), Стасишин (82), Арендарук (82), Сілецький (87), Гриценко (87)

Вилучення: Ігнатенко (87, друге попередження)

Арбітр: Денис Шурман (Київська область)

У заключному турі чемпіонату зустрічалися друга команда ліги «Шахтар» (73 очки) і бронзовий призер «Карпати» (57 балів). Цього сезону суперники обмінялися перемогами в Щасливому, а ще один поєдинок завершився внічию. До Львова «гірники» вирушили без захисника Ігоря Кирюханцева, капітана Олександра Пихальонка і найкращого бомбардира Гіоргі Арабідзе, викликаних у розташування першої команди для підготовки до матчу з «Олександрією». За їх відсутності місце в складі отримали Володимир ГрачовАндрій Коробенко й Олександр Глагола. Також залишилися в запасі молоді Бондар, Корнієнко і Топалов. Їхні позиції на полі зайняли Данил СагуткінОлександр Масалов і Денис Арендарук відповідно. Крім того, з трибуни за грою спостерігав головний тренер молодіжки Валерій Кривенцов, вилучений у попередній зустрічі.

Відсутність турнірного тиску позначилася на матчі: обидві команди зі стартових хвилин діяли відкрито і вільно. При цьому атакувальний футбол більше вдавався звиклому до такої манери гри «Шахтарю». Уже на 20-й секунді Денис Арендарук перехопив м'яч у центрі поля і перевірив свій дальній удар – над поперечиною. Він же за п'ять хвилин зобов'язаний був відкривати рахунок, але після прострілу справа з центру штрафного майданчика знову пробив вище воріт. Слідом за цим довга діагональ із центрального кола знайшла справа в штрафному Романа Яловенка, якому трохи забракло простору, щоб у ближньому бою переграти воротаря. І тоді на допомогу форвардам прийшов центральний захисник і капітан «гірників» у цьому поєдинку. На 19-й хвилині Тарас Качараба відгукнувся на подачу Арендарука з кутового і головою підрізав м'яч у дальній кут – 1:0 на користь донеччан. Але «оранжево-чорні» не зменшили обертів і високим пресингом неодноразово змушували помилятися захисників львів'ян. В одному з епізодів Глагола перехопив неакуратний пас суперника і миттєво метрів із 30 пробив по порожніх воротах – трохи неточно. Активно підтримував атаки Юрій Глущук: його сольні проходи щоразу завершувалися гостротою біля воріт Сілецького.

Господарі теж намагалися відповідати небезпечними випадами, однак оборона «Шахтаря» під орудою Євгена Гриценка діяла безпомилково
Господарі теж намагалися відповідати небезпечними випадами, однак оборона «Шахтаря» під орудою Євгена Гриценка діяла безпомилково. Незадовго до перерви донеччани провели відмінну атаку: перепасовкою в дотик дійшли від свого штрафного майданчика до чужого, Глагола вивів Арендарука на удар, от тільки голкіпер насилу, та зупинив м'яч.

Після перерви гра вирівнялася. «Карпати» стали більше часу володіти м'ячем і частіше загрожувати воротам «гірників». У кількох моментах їм забракло влучності під час останнього пасу або завершального удару. І все ж господарям вдалося зрівняти рахунок: у середині тайму дальнім пострілом відзначився Роман Лебедь. Реакція футболістів «Шахтаря» не забарилася: Роман Яловенко на швидкості справа увійшов у штрафний і потужним ударом увігнав м'яч від дальньої штанги в самісіньку дев'ятку – 1:2. Одразу ж суперники влаштували обмін нереалізованими шансами. Заїкін бив головою – штанга, Яловенко відкинув на лінію штрафного під ногу Ігнатенку – м'яч після пострілу Данила пройшов впритул до стійки. Знову Ігнатенко пробивав головою, отримавши подачу зліва, та супротивника врятувала штанга. У «Карпат» мало що виходило попереду, і свою злість вони зганяли грубістю. Ближче до кінця матчу пристрасті на полі перетворились на сутички. Після однієї з провокацій львів'ян Данило Ігнатенко заступився за партнера й отримав другу жовту картку. Та навіть у меншості «гірники» продовжували контролювати гру і, відбивши фінальний штурм галичан, довели поєдинок до закономірного результату.

Перемогою у Львові «Шахтар» U21 завершує чемпіонат, фінішувавши на другому місці. Підсумкові показники молодіжки: 24 перемоги, 4 нічиї та 4 поразки; набрано 76 очок за різниці м'ячів 74–15. Команда йде у відпустку, а в середині червня почне підготовку до нового сезону.

Ми задоволені тим, як хлопці поставилися до цього матчу: підійшли до гри відповідально, були сконцентровані й добре проявили себе на полі
Євген Котов, тренер «Шахтаря» U21:

– Ми задоволені тим, як хлопці поставилися до цього матчу: підійшли до гри відповідально, були сконцентровані й добре проявили себе на полі. Не могли розраховувати на трьох основних футболістів, які вирушили з першим складом до Олександрії, а також дали відпочити іще трьом. Однак ті, хто замінив їх, скористалися своїм шансом і показали себе з найкращого боку. «Шахтар» цілковито контролював гру, і ще в першому таймі «гірники» легко могли вести з різницею в чотири голи. Друга половина вийшла більш рівною, обидва суперники створювали моменти, але, знову ж таки, ми більше володіли м'ячем і повністю заслужили цю перемогу. Тепер із гарним настроєм йдемо у відпустку і вже серйозно думаємо про наступний сезон.