Тайм на швидкості

11 серпня 2018 р.

|

У 4-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» приймав полтавську «Ворсклу»

Після двох перемог на початку сезону «оранжево-чорні» поступилися в минулому турі й підійшли до поєдинку з шістьма очками, полтавці ж два перші матчі чемпіонату програли і лише в третьому турі набрали свої три бали. До Харкова Паулу Фонсека взяв 20 футболістів, серед яких не виявилось травмованих Івана Ордеця, Дентіньо та Оларенважу Кайоде. При цьому відзначимо повернення до старту Веллінгтона Нема.

Стандартний гол гостей

Суперники не були надто обережними й одразу взялися створювати небезпечні моменти. Уже на 5-й хвилині міг відзначитись Жуніор Мораес, але м’яч після його удару з-за меж штрафного пролетів поруч із дальньою штангою. Господарі слідом здійснили ще одну гостру атаку, проте захисники блокували як удар Марлоса, так і добивання Нема. Полтавці відповіли своїм шансом – і тут уже відмінно діяв Андрій Пятов, що потягнув удар головою від Кареки. А от колишній воротар «Шахтаря» Богдан Шуст не дозволив відзначитись Ісмаїлі. Трохи заспокоївши гру ближче до середини тайму, гості змогли провести кілька кинджальних випадів: і якщо з ударом Ребенка впорався Пятов, то Шарпару після подачі кутового вдалося метрів з 10 пробити головою саме в кут та вивести свою команду вперед. На емоціях опонент ледве не забив другий, однак голкіпер «гірників» виграв дуель у Пердути. Підопічні Паулу Фонсеки одразу ж узяли м’яч під свій контроль, замкнули «Ворсклу» на її половині й незадовго до перерви могли зрівняти рахунок: Мораес у боротьбі із захисником замикав простріл Ісмаїлі, м’яч зрикошетив і влучив у штангу.

Чотири голи у відповідь

Другий тайм розпочався з потужних атак «Шахтаря». Уже на 50-й хвилині Марлос технічно прибрав двох опонентів та обвідним ударом відправив м’яч у дальній кут – 1:1. Господарі не послабили хватку: Тайсон зі штрафного міцно вистрілив у кут – Шуст не став ризикувати й перевів на корнер, ледве не втік один в один Мораес, а вже на 59-й хвилині «гірники» були попереду. Марлос протягнув м’яч центром та заграв Жуніора, той покотив до штрафного, й Тарас Степаненко забивав у порожні ворота – 2:1. Такого подвійного удару «Ворскла» не витримала і за мить пропустила третій м’яч: розіграш кутового, Алан Патрік знаходить у штрафному Давида Хочолаву, який б’є саме в ближній кут – 3:1. Але і після цього «оранжево-чорні» далі йшли вперед. У середині тайму відзначився ще й Веллінгтон Нем (бразилець у штрафному корпусом відтіснив захисника та пробив у дальній кут), однак арбітр зафіксував фол і взяття воріт скасував. А слідом настала п’ятихвилинка Мораеса. Жуніор бив після прострілу ліворуч – Шуст урятував, одразу ж спробу бразильця заблокував самовідданий підкат Мартиненка, проте на 74-й хвилині форвард «Шахтаря» домігся свого: Тайсон на швидкості втік від захисту й видав під удар Мораесу, той був влучним – 4:1. Потім бразилець поступився місцем на полі Андрієві Тотовицькому, а ще раніше вийшли Майкон та Фернандо. Останній, до речі, теж забив (вийшовши сам на сам, спрямував м’яч під поперечину), однак зробив це з офсайду. Завершився поєдинок моментом одного з найкращих футболістів зустрічі: Тайсон після відмінної комбінації пробив сильно, але трохи невлучно.

4:1 – «Шахтар» демонструє характер і завдяки чотирьом м’ячам у другому таймі перемагає «Ворсклу». 18 серпня в 5-му турі УПЛ «гірники» на виїзді гратимуть зі «Львовом».

«Шахтар» (Донецьк) – «Ворскла» (Полтава) – 4:1 (0:1)

Харків, ОСК «Металіст», 6 438 глядачів

Голи: 0:1 Шарпар (25), 1:1 Марлос (50), 2:1 Степаненко (59), 3:1 Хочолава (62), 4:1 Мораес (74)

«Шахтар»: Пятов, Данченко, Хочолава, Ракицький, Ісмаїлі, Патрік (Майкон, 75), Степаненко, Марлос, Нем (Фернандо, 69), Тайсон (к), Мораес (Тотовицький, 82)