U21. Маріуполь – Шахтар – 1:2

6 грудня 2018 р.

|

У 18-му турі молодіжного чемпіонату «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Маріуполем»

Виходячи з турнірного становища, обом командам важливо було перемогти: «гірники» ведуть боротьбу за лідерство, маріупольці змагаються за потрапляння до першої шістки. Стартовий склад «оранжево-чорних» зазнав лише однієї зміни порівняно з попереднім матчем – до центру оборони повернувся Валерій Бондар.

Ефектний удар Кащука

Футболісти «Шахтаря» почали першим номером, швидко звикнувши до гостьової синтетики, і вже в дебюті створили кілька небезпечних моментів. Чех зарядив метрів із 30 – поруч зі стійкою, Холод вирізав передачу з флангу до центру штрафного, Кулаков пробив у дотик, однак Поспєлов зреагував та перевів м’яч через поперечину. Маріупольці відповіли подібним шансом Мочевинського, який замикав ближню штангу, проте не влучив у площину. А на 27-й хвилині рахунок було відкрито: Олексій Кащук чудовим ударом здалеку закрутив м’яч у самісіньку дев’ятку – 0:1. «Гірники» далі цілковито контролювали гру й більшу частину часу проводили на половині поля супротивника, але пробитися крізь насичену оборону було нелегко. Лише незадовго до перерви непогану нагоду мав Кулаков. Форвард відгукнувся на закидання з глибини, п’ятою перекинув м’яч через одного суперника, слідом прибрав іншого та щільно пробив у ближній кут – Поспєлов насилу парирував.

Слизький рахунок

Другий тайм команди відкрили обопільними атаками і вже на старті обмінялись голами. Підопічні Валерія Кривенцова подвоїли свою перевагу, здійснивши відмінний контрвипад: Кулаков віддав ліворуч Мудрикові, й той, не зближаючись з Поспєловим, потужно цілив у дальній кут – 0:2. За три хвилини господарям вдалося відіграти один гол. Проданов пробив з льоту з-за меж штрафного, і м’яч від поперечини опустився за лінію воріт. Одразу ж «гірники» мали забивати ще: Кулаков стягнув на себе захисника й кіпера, викотив під удар Мудрику, однак Михайло не влучив як слід по м’ячу. Кащук спробував відтворити свій гольовий постріл, проте цього разу з його спробою впорався воротар. Був близьким до дубля Мудрик, який самотужки розібрався з трьома захисниками та під гострим кутом пробив під ближню штангу – Поспєлов не без проблем відбив. Маріупольці різко додали наприкінці (Кучеренко дістав удар Матвєєва зі штрафного), але гострішими виглядали контратаки гостей. Глагола після подачі Топалова замикав дальню штангу й влучив у сітку із зовнішнього боку, а потім уже сам капітан утік від усіх суперників, ось лише сил на удар забракло, і м’яч опинився в руках воротаря. Утім, потрібного результату «оранжево-чорні» домоглися.

2:1 – молодіжна команда «Шахтаря» завершує першу частину сезону яскравою перемогою над «Маріуполем». Попереду відпустка, з якої «гірники» вийдуть у січні 2019 року.

«Маріуполь» U21 (Маріуполь) – «Шахтар» U21 (Донецьк) – 1:2 (0:1)

0:1 Кащук (27), 0:2 Мудрик (57), 1:2 Проданов (60)

«Шахтар» U21: Кучеренко, Холод, Бондар, Мате, Корнієнко, Чех, Криськів, Кащук, Топалов (к), Мудрик (Глагола, 79), Кулаков (Василевич, 87)