U19. Шахтар – Хоффенхайм: звіт про матч

19 вересня 2018 р.

|

У першому турі Юнацької ліги УЄФА «Шахтар» U19 приймав «Хоффенхайм»

Поєдинок став дебютним у турнірі не лише для головного тренера «гірників» Андреса Карраско, а й для багатьох юних гравців команди, молодшому з яких, Георгієві Судакову, лише нещодавно виповнилось 16 років. Водночас були в стартовому складі й більш досвідчені виконавці: Юхим Конопля розташувався на правому фланзі оборони, Максим Чех і Дмитро Криськів вийшли в центрі півзахисту, а Андрій Кулаков діяв на вістрі атаки.

Нелогічний гол суперника

Перший тайм минув у напруженій і швидше рівній боротьбі, однак за небезпечними моментами відверту перевагу мав «Шахтар». Уже на 11-й хвилині «оранжево-чорні» могли відкривати рахунок: Кулаков у контратаці втік правим флангом та зручно прострілив уздовж лінії воріт, а Мудрик, що замикав пас метрів із п’яти, влучив у поперечину. Ще один відмінній шанс трапився незадовго до перерви: Бондаренко в центрі накрутив чотирьох опонентів і вивів Мудрика сам на сам з голкіпером, Михайло пробив низом, але Кляйн ногою парирував м’яч й одразу ж упорався з добиванням. А завершилась перша половина несподівано та навіть нелогічно: на останній хвилині після подачі до штрафного «Шахтаря» одночасно кілька футболістів опинилися на газоні, й арбітр призначив пенальті, який ударом у нижній кут реалізував Альберіко.

Камбек був близьким

По перерві в діях суперників було значно менше обережності: «гірники» кинулись відіграватися, лишаючи позаду вільні зони. Кулаков бив із розвороту з-за меж штрафного – у руки Кляйну. У відповідь два сейви здійснив Анатолій Трубін, почергово відбивши потужні удари Отто й Тублука. Мудрик головою замикав дальню штангу, проте удар виявився несильним. Та зрештою успішнішими в цьому обміні моментами були гості – Тублук діагональним пострілом завершив контрвипад німців. Однак «Шахтар» не втрачав надій на камбек, а найнебезпечнішим у команді лишався Михайло Мудрик. Спочатку він після швидкої атаки й прострілу Коноплі метрів з 15 пробив поруч із ціллю, а потім укотре на швидкості помчав до воріт, але не зміг ні вдарити, ні віддати пас. Натомість на 74-й хвилині вдалося відзначитись і скоротити різницю в рахунку іншому форвардові «оранжево-чорних»: Бондаренко подав кутовий із правого флангу, Андрій Кулаков відірвався від суперника й головою підрізав м’яч під дальню штангу – 1:2. Заключну частину матчу господарі майже цілковито провели на чужій половині поля. Удар здалеку Бондаренка – Кляйн упорався, Холод трохи не дістався до прострілу Мудрика, удар того ж Холода головою – у руки голкіперові. А на другій доданій хвилині м’яч таки залетів до сітки гостей, однак перед цим арбітр зафіксував гру рукою і гол не зарахував. 1:2 – «Шахтар» у стартовій зустрічі поступається «Хоффенхайму».

Наступний поєдинок Юнацької ліги УЄФА «гірники» проведуть 2 жовтня на виїзді з «Ліоном». До цього команду Андреса Карраско очікують дві гри чемпіонату України: вдома з «Олександрією» (23 вересня) та на виїзді з «Волинню» (28 вересня).

«Шахтар» U19 (Донецьк) – «Хоффенхайм» U19 (Зінсхайм) – 1:2 (0:1)

0:1 Альберіко (45+1, пен.), 0:2 Тублук (61), 1:2 Кулаков (74)

«Шахтар» U19: Трубін, Конопля, Муравський (Приходько, 70), Якуба, Рудавський, Чех (к), Криськів (Холод, 70), Судаков (Гуров, 58), Бондаренко (Біблик, 88), Мудрик, Кулаков