U21. Шахтар – Чорноморець – 1:0

22 вересня 2018 р.

|

У 9-му турі молодіжного чемпіонату «Шахтар» зустрічався з «Чорноморцем»

«Гірники» не поступаються протягом 4 останніх турів і з 14 очками в групі лідерів. Одесити, навпаки, зібрали серію з 4 матчів без перемог і з 7 балами на 10-й позиції. У стартовому складі «оранжево-чорних» не виявилось Дмитра Топалова (температура), натомість повернувся до строю Олексій Кащук, а також зіграли футболісти першої команди Олег Кудрик і Маркіньос Сіпріано.

Тотальний контроль

«Шахтар» від самого початку цілковито контролював як м’яч, так і простір. Підопічні Валерія Кривенцова діяли дуже різноманітно: то подовгу комбінували на чужій половині, не випускаючи суперника за центральну лінію, то здійснювали стрімкі атаки з підключенням обох флангів. Моментів біля воріт «Чорноморця» також не бракувало. Уже на 5-й хвилині м’яч побував у сітці гостей, проте арбітр скасував гол через сумнівний офсайд. Слідом партнери вивели до воріт Сіпріано – бразилець пробив упритул зі штангою, Кулаков перекидав голкіпера, однак м’яч опустився на поперечину, а небезпечні удари Бондаря та Кулакова з-за меж штрафного дістав Кожухар. Зрештою на 34-й хвилині господарі домоглися свого. Кулаков утікав сам на сам, але був збитий останнім захисником «моряків». І якщо суддя пожалів Демчука, показавши йому лише жовту картку, то Михайло Мудрик був нещадним: відмінний обвідний удар у ближню дев’ятку – 1:0. Ще до перерви «оранжево-чорні» могли відкинути всі питання щодо переможця, однак після гострого прострілу Корнієнка оборона гостей заблокувала удар Кащука й добивання Чеха.

Рахунок міг бути великим

Дебют другого тайму мало відрізнявся за сюжетом від першого: так само гостро виглядала на лівому фланзі «гірників» зв’язка Корнієнка й Мудрика, яким бракувало лише гарної завершальної передачі, весь час тримав у напрузі захисників супротивника Кулаков. Тільки в середині 45-хвилинки одеситам вдалося посунути гру від власних воріт, проте крім кількох стандартів та ударів здалеку жодної загрози володінням Кудрика вони не створили. Натомість «Шахтар» із виходом на поле свіжих футболістів (Глагола, Криськів, Василевич) дістав новий імпульс. Удар Чеха з-за меж штрафного – вище. Василевич у боротьбі з обороною зумів пробити в нижній кут – кіпер упорався. Глагола створив два відмінні моменти для Сіпріано, але обидва удари бразильця з близької відстані припали в захисників. Той самий Сіпріано за хвилину до завершення гри від душі приклався з лівої, однак м’яч лише струсив штангу! Наприкінці шанс урятувати матч мали гості – упевнені дії Олега Кудрика не дозволили їм відзначитись.

1:0 – «Шахтар» U21 перемагає «Чорноморець» і не пропускає в третьому поєдинку поспіль.

27 вересня молодіжка «гірників» на виїзді зустрінеться з «Карпатами».

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Чорноморець» U21 (Одеса) – 1:0 (1:0)