Упевнена перемога

23 вересня 2018 р.

|

У 9-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» приймав на власному полі «Чорноморець»

«Гірники» перед цим туром лідирують у чемпіонаті, перемігши в п’ятьох останніх матчах та випереджаючи найближчого конкурента на п’ять очок, а одесити з дев’ятьма балами на дев’ятій позиції в таблиці. Після поєдинку Ліги чемпіонів наставник «оранжево-чорних» Паулу Фонсека здійснив ротацію: у воротах розташувався Олексій Шевченко, для якого ця зустріч виявилась дебютною за «Шахтар», у центрі оборони вийшли Сергій Кривцов та Микола Матвієнко, а в середній лінії від перших хвилин зіграли Майкон і Фернандо.

Перевершили за моментами

Суперники розпочали активно, однак поволі перевага «гірників» стала помітною, а небезпечні ситуації виникали виключно біля воріт «Чорноморця». Перший момент був результатом індивідуальних дій Фернандо: бразилець пройшов двох опонентів, вискочив на побачення з голкіпером, проте Литовченко виручив свою команду. Слідом Литовченко здійснив черговий сейв, діставши постріл Ісмаїлі у дев’ятку, а той-таки Фернандо ледве не замкнув дальню штангу після комбінації за участю Бутка й Кривцова. Непогано били здалеку Тайсон і Кривцов, а на останній хвилині тайму «гірники» мали найбільш реальний шанс вийти вперед: Ісмаїлі заробив штрафний, Тайсон пустив м’яч під стінкою, але «моряків» урятувала штанга.

Закономірний успіх та повернення Кайоде

Гарним моментом «оранжево-чорні» відкрили й другу половину матчу: Фернандо знайшов у штрафному Мораеса, проте обидва удари форварда прийняв на себе Трубочкін. За кілька хвилин бразильці виконали маневр у відповідь: Жуніор віддав, Ферна пробив, але воротар парирував. Однак уже в наступній атаці «Шахтар» вразив суперника. Подача Марлоса з кутового, Степаненко скинув Жуніору Мораесу, який забив свій восьмий м’яч у чемпіонаті – 1:0. Відразу ж до сітки гостей залетів ще один гол: Тайсон та Ісмаїлі доправили м’яч Фернандо, той пробив у штангу, але Трубочкін зрізав відскік у власні ворота – 2:0. Тиск «гірників» не слабшав, і ось уже Ісмаїлі ледве не переграв Литовченка, здійснивши перехоплення в чужому штрафному, а після удару Марлоса м’яч влучив у руку захисникові одеситів, проте арбітр не зважився поставити пенальті. На 71-й хвилині сталася ще одна важлива подія: уперше в сезоні на поле вийшов Оларенважу Кайоде. Нігерійський нападник одразу міг відсвяткувати повернення забитим м’ячем, однак голкіпер дістав його удар у ближній кут. Натомість відзначитись вдалося капітанові. На 82-й хвилині Патрік довів м’яч до штрафного й заграв Мораеса, Жуніор ефектно впорався з Романюком та виконав подачу від лицьової, а Тайсон легким кивком голови переправив м’яч до сітки.

3:0 – упевнена перемога «Шахтаря» над «Чорноморцем». 28 вересня на «гірників» чекає виїзний поєдинок з «Карпатами». Початок о 19:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Чорноморець» (Одеса) – 3:0 (0:0)