У матчі 1/2 фіналу Кубка України «Шахтар» зустрічався з «Дніпром-1»

«Гірники» є чинним володарем трофея та лідером УПЛ, а дніпряни очолюють таблицю Першої ліги і в другому сезоні поспіль грають у півфіналі КУ. До Дніпра «оранжево-чорні» прибули без травмованих Марлоса й Коваленка, а також дискваліфікованого Мораеса, тому в стартовому складі знову вийшли Манор Соломон із Тете на флангах півзахисту та Оларенважу Кайоде в нападі. При цьому в центрі оборони пару Сергієві Кривцову сьогодні склав Микола Матвієнко, а в середині поля з’явився Маркос Антоніо.

Цілковитий контроль

«Шахтар» одразу ж заволодів відчутною ігровою перевагою і майже не розлучався з м’ячем, змусивши суперника всією командою притискатися до власних воріт. Уже в дебюті дві непогані нагоди для партнерів створив Тайсон: спочатку Тете пробив поруч із хрестовиною, а слідом Ісмаїлі влучив у голкіпера. В іншому дніпряни оборонялись організовано й до кінця тайму не дозволили гостям створити жодного гольового моменту. Можна відзначити два удари здалеку дебютанта «гірників» Маркоса Антоніо (з першим упорався воротар, другий пройшов повз), а також чергову спробу Ісмаїлі (поруч зі штангою). При цьому самі господарі жодного разу так і не потурбували Андрія Пятова, про що красномовно свідчить статистика першої половини: 13–0 за ударами на користь «оранжево-чорних».

Джокер Дентіньо

Другий тайм проходив за схожим сценарієм: підопічні Паулу Фонсеки контролювали м’яч і простір, подовгу комбінували на чужій половині й весь час шукали нагоду загострити гру. Знов небезпечно пробивали Тете та Маркос Антоніо – обидва рази господарів виручав Юрчук, а Болбат пальнув над поперечиною. Був близьким до успіху Сергій Кривцов: після подачі кутового захисник ледве не проштовхнув м’яч до сітки, однак влучив у коліно Кліщукові. А визначила долю півфіналу вдала заміна «гірників»: наприкінці замість Кайоде вийшов Дентіньо і на 86-й хвилині головою замкнув фланговий навіс Соломона – 0:1. А в компенсований час стався другий гол: після удару здалеку того ж Манора Соломона м’яч зрикошетив від Маркоса Антоніо та опустився в дальню дев’ятку – бразилець забиває в першому ж матчі за «оранжево-чорних»!

2:0 – «гірники» дотискають «Дніпро-1» і стають фіналістами Кубка України! 15 травня в Запоріжжі у вирішальній битві за трофей зійдуться «Шахтар» та «Інгулець».

«Дніпро-1» (Дніпро) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:2 (0:0)