Звіт про матч

21 лютого 2019 р.

|

У Франкфурті відбувся другий матч 1/16 фіналу Ліги Європи «Айнтрахт» – «Шахтар»

Підсумок першої зустрічі (2:2) лишав обом командам шанси на вихід до наступного раунду, однак «гірників» у Німеччині влаштовувала перемога або більш результативна нічия, ніж у Харкові. Вирішуючи кадрові проблеми через дискваліфікації Сергія Кривцова й Тараса Степаненка, головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека вимушено вдався до експериментів зі складом: позицію центрального захисника закривав Микола Матвієнко, а в опорній зоні грав Віктор Коваленко. При цьому Тайсон діяв під нападником, поступившись лівим флангом новачкові Манору Соломону.

Під тиском

Початок поєдинку видався майже рівним, і в дебюті невелика перевага у володінні м’ячем була на боці гостей. Жуніор Мораес ледве не втік сам на сам після передачі Алана Патріка, проте Хінтереггер останньої миті перехопив м’яч. Потроху франкфуртці вирівняли становище й заходились нарощувати тиск на ворота Андрія Пятова, що втілилось у два голи в середині тайму. На 23-й хвилині господарям вдалася атака в чотири дотики з прострілом до центру штрафного, де Йович з льоту вколотив м’яч під поперечину. Відповісти «орлам» одразу ж міг Жуніор Мораес, але з його ударом здалеку не без проблем упорався Трапп. А вже на 27-й хвилині «Айнтрахт» подвоїв перевагу: після удару Роде м’яч влучив у руку Матвієнку, й арбітр призначив пенальті, який реалізував Алле. Ближче до перерви «оранжево-чорним» вдалося перехопити ініціативу та створити кілька моментів (постріл Ісмаїлі зі штрафного прийняв на себе Гачинович, а на удар Бутка зреагував голкіпер), ось лише відзначитись протягом 45 хвилин не вийшло.

«Гірники» в атаці

На другий тайм Паулу Фонсека випустив Майкона замість Соломона, а «Шахтар» від перших хвилин пішов у наступ. Коваленко з передачі Марлоса змарнував нагоду пробити в дотик, однак боровся за м’яч до кінця – з порушенням, на думку арбітра. Мораес готовий був ударом через себе завершувати крос Бутка – м’яч зняли захисники господарів. Відразу ж Жуніор ледве не випередив Траппа, але сфолив на кіперові. Проте настирливість бомбардира та всієї команди забезпечила результат: на 63-й хвилині Марлос чудовою передачею знайшов ліворуч Ісмаїлі, той у дотик прострілив до штрафного, й Жуніор Мораес також одним рухом пробив – воротар дістав м’яч, але вже за лінією. 2:1, боротьба триває. Невдовзі чергова розкішна комбінація ледве не вивела на удар Майкона – забракло точного останнього паса. Й одразу ж після фірмового пострілу Марлоса з лівої м’яч струсив поперечину! Щохвилини атаки «Шахтаря» ставали дедалі завзятішими, і ось на відмінну подачу Болбата з правого флангу відгукається Тайсон і головою б’є, здавалося, в самісіньку дев’ятку, однак йому теж не щастить – знов поперечина. А німці, які нічого не створили по перерві, скористалися своїм першим шансом: за десять хвилин до кінця основного часу Алле влучним ударом завершив стрімку контратаку. Крапку в цьому протистоянні поставив Анте Ребич. 4:1 – «Айнтрахт» прямує далі, «Шахтар» закінчує виступи у єврокубку.

25 лютого о 19:00 команда Паулу Фонсеки поновить сезон у чемпіонаті України домашнім матчем з «Олександрією». Квитки – у касах ОСК «Металіст» і онлайн.

«Айнтрахт» (Франкфурт) – «Шахтар» (Донецьк) – 4:1 (2:0)

Франкфурт, Frankfurt Stadion, 48 558 глядачів

Голи: 1:0 Йович (23), 2:0 Алле (27, пен.), 2:1 Мораес (63), 3:1 Алле (80), 4:1 Ребич (88)

«Шахтар»: Пятов, Ісмаїлі, Матвієнко, Хочолава, Бутко (Болбат, 66), Алан Патрік, Коваленко (Кайоде, 80), Соломон (Майкон, 46), Тайсон (к), Марлос, Мораес