10 років перемозі в Кубку УЄФА

20 травня 2019 р.

|

20 травня 2009 року «Шахтар» здобув перший у своїй історії європейський трофей

Шлях у Кубку УЄФА сезону-2008/09 «гірники» розпочали зі стадії 1/16 фіналу, обігравши лондонський «Тоттенхем» (2:0, 1:1). Потім було подолано московський ЦСКА (0:1, 2:0), марсельський «Олімпік» (2:0, 2:1) та київське «Динамо» (1:1, 2:1).

Рівно 10 років тому в Стамбулі відбувся фінальний матч між «Шахтарем» і «Вердером». На 25-й хвилині Луїс Адріано з передачі Развана Раца відкрив рахунок, однак ще до перерви бременці відігралися після потужного удару Налдо зі штрафного. Основний час поєдинку завершився внічию, а розв’язка настала в екстра-таймі: на 97-й хвилині Дарійо Срна прострілив із флангу, а Жадсон ударом з льоту пробив голкіпера. 2:1 – «Шахтар» стає володарем Кубка УЄФА!

«Шахтар» (Донецьк) – «Вердер» (Бремен) – 2:1 (1:1)

1:0 Адріано (25), 1:1 Налдо (35), 2:1 Жадсон (97)

«Шахтар»: Пятов, Кучер, Рац, Чигринський, Срна (к), Фернандіньо, Ілсіньо (Гай, 100), Жадсон (Дуляй, 112), Левандовськи, Вілліан, Адріано (Гладкий, 90)