Шахтар – Львів: цифри й факти

5 травня 2019 р.

|

4 травня в Харкові «Шахтар» розбив «Львів»

Підопічні Паулу Фонсеки вп’ятдесяте проводили домашній матч на ОСК «Металіст» і здобули перемогу з рахунком 5:0. Автогол у першому таймі в пасиві Альваро, по перерві відзначились Веллінгтон Нем, Сергій Болбат, Віктор Коваленко та Алан Патрік.

Є рекорд!

Отже, «Шахтар» встановив новий абсолютний рекорд клубу: 20 сухих матчів у Прем’єр-лізі-2018/19 (18 перемог, 2 нічиї). У чемпіонаті-2005/06 на чолі з Мірчею Луческу – 19 зустрічей без пропущених м’ячів (17, 2), у двох минулих сезонах Паулу Фонсеки – по 15. Важливо, що «оранжево-чорні» оформили цей рекорд задовго до 30-го туру, адже в сезоні-2005/06 було саме стільки ігор (зараз – 32), і тепер до кінця турніру можуть лише підняти власну планку.

Статистика

«Гірники» володіли м’ячем 60% ігрового часу, віддавали передачі з точністю 92%, завдали 19 ударів та 11 разів влучили в площину. Цікаво, що кутові в більшості випадків виконував Тайсон (3), по разові – Антоніо, Нем і Тете.

Тайсон – топ

Капітана «Шахтаря» цілком справедливо визнано гравцем матчу. Тайсон був ключовою фігурою швидких атак і в другому таймі віддав 3 гольові передачі (вперше цього сезону). Він абсолютний лідер УПЛ за асистами (12). Загалом на рахунку бразильця 14 результативних пасів (ще по 1 – у Кубку України й Лізі чемпіонів).

Досвід Коваленка

Вихованець «Шахтаря» Віктор Коваленко провів 100-й матч у чемпіонаті. Забитий м’яч став для нього 18-м у Прем’єр-лізі та 26-м усього.
Веллінгтон Нем відзначився в другій грі поспіль
Проти львівських клубів

Найбільші перемоги «оранжево-чорних» цього сезону – з «Карпатами» (6:1, 5:0) і «Львовом» (5:0). До речі, за нинішнього тренерського штабу такий рахунок зафіксовано вп’яте: у попередні роки 5 м’ячів без відповіді діставали «Гент», «Чорноморець» та «Зірка».

Бразильський матч

Від перших хвилин на поле вийшли 12 бразильців без урахування українця Мораеса (5 у «Шахтаря», 7 у «Львова»), і ще по двоє в кожній команді з’явилися на заміну.

Дебют Бондаря

20-річний Валерій Бондар провів прем’єрний поєдинок у першій команді «Шахтаря». Символічно, що гравець дебютував у своєму рідному місті – Харкові.

Крок до мети

За 5 турів до кінця чемпіонату «Шахтар» має 9 очок відриву від другого місця. У 10 останніх матчах команда Паулу Фонсеки забила суперникам 22 м’ячі й жодного разу не пропустила.