Неймовірно – 3:3!

7 листопада 2019 р.

|

У поєдинку 4-го туру Ліги чемпіонів «Шахтар» на виїзді грав із «Динамо» (Загреб)

На екваторі групового турніру в активі обох команд по 4 очки, а тому особисте протистояння могло стати ключовим у боротьбі за вихід до плей-оф. Два тижні тому суперники зіграли внічию в Харкові (2:2). Порівняно з тим поєдинком Луїш Каштру зробив дві зміни в стартовому складі, випустивши на правий фланг оборони бразильця Додо, а до півзахисту Віктора Коваленка замість травмованого Коноплянки.

Рівна половина

«Гірники» відразу спробували взяти м’яч під контроль і, незважаючи на традиційно потужний пресинг суперника, першими створили небезпечні моменти й швидко повели в рахунку. Спочатку удар здалеку Тайсона пройшов поруч зі штангою, а Тарас Степаненко головою замикав подачу до штрафного, однак не влучив у площину. Проте вже на 13-й хвилині Алан Патрік центром розігнав атаку й підключив праворуч Мораеса, той почекав партнера і викотив м’яч на лінію воротарського, звідки бразилець у дотик пробив Ліваковича – 0:1! Хорвати кинулись відіграватися і зробили це так само досить швидко. Зі спробою Петковича впорався Пятов, але на 25-й хвилині Бруно після навісу праворуч протиснув двох опонентів та головою увіткнув м’яч до сітки. Господарі далі навантажували штрафний «гірників» подачами з флангів у розрахунку на міць своїх форвардів, а футболісти «Шахтаря» здійснювали швидкісні випади (Тайсон і Мораес потрапляли у офсайди) та загострювали ударами здалеку Патріка (в блок і повз ворота).

Фантастична розв’язка

Другий тайм обидві команди розпочали дуже обережно, довгий час на полі було багато позиційної боротьби, проте майже не виникало небезпечних моментів. Порушили це затишшя загребці: Леовац увірвався до штрафного, однак його удар Пятов і Кривцов спільними зусиллями перевели в поперечину. Гості відповіли гострим прострілом Тайсона та ударом Мораеса, який парирував голкіпер. А головні події в матчі розгорталися протягом останньої чверті години. На 74-й хвилині підопічні Луїша Каштру дістали чисельну перевагу (за друге попередження було вилучено Моро) й одразу ж могли її реалізувати, але на удар Матвієнка з кількох метрів зреагував Лівакович. Утім у більшості «гірники» пробули недовго, адже вже на 79-й хвилині другу жовту і червону картку побачив перед собою Марлос. А ще за кілька хвилин хорвати вийшли вперед: Петкович прикрив м’яч для Іванушеца, той увірвався до штрафного й точно пробив у дальній кут. «Оранжево-чорні» кинулись рятувати гру, проте дістали третій гол у свої ворота… Адемі замкнув простріл Ольмо. Це не був фінал. На третій компенсованій хвилині Жуніор Мораес головою замкнув подачу Коваленка та скоротив відрив (2:3), а на останніх секундах Фелікс Брих після відеоповтору призначає пенальті у ворота «Динамо», Тете береться виконувати вирок і чітким ударом забезпечує своїй команді нічию!

3:3 – «Шахтар» здійснює черговий надзвичайний камбек і далі змагається за вихід до плей-оф Ліги чемпіонів.

10 листопада «гірники» в матчі чемпіонату України прийматимуть київське «Динамо». Гра на ОСК «Металіст» стартує о 17:00. Квитки – у касах стадіону, роздрібній мережі Харкова та онлайн.

«Динамо» (Загреб) – «Шахтар» (Донецьк) – 3:3 (1:1)

Загреб, «Максимір», 28 316 глядачів

0:1 Патрік (13), 1:1 Петкович (25), 2:1 Іванушец (83), 3:1 Адемі (89), 3:2 Мораес (90+3), 3:3 Тете (90+8, пен.)