Україна – на Євро

14 жовтня 2019 р.

|

14 жовтня національна збірна України в Києві приймала Португалію

Нічия гарантувала підопічним Андрія Шевченка потрапляння до фінальної частини чемпіонату Європи – 2020, а перемога означала вихід із першого місця. Після поєдинку з Литвою головний тренер збірної зробив кілька змін у складі, проте Пятов, Кривцов, Матвієнко, Степаненко й Марлос так само грали від перших хвилин.

Відмінний початок

Старт вийшов оптимальним для господарів завдяки швидкому голу: Марлос подав корнер, Патрісіу відбив удар Кривцова головою, а на добиванні своєчасно опинився Яремчук. Потім уже португальці володіли ініціативою, змушуючи суперника захищатись, однак замість рівного рахунку чинні чемпіони Європи дістали ще один м’яч у власні ворота, коли Миколенко з лівого флангу ідеально виклав м’яч Ярмоленку, – 2:0. Далі вже Пятов упорався з небезпечними спробами Жоау Маріу та Бернарду Сілви, а Кріштіану Роналду з-за штрафного пальнув повз. Зазначимо, що від середини тайму Степаненко грав із жовтою карткою.

Пятов VS Роналду

По перерві Роналду завдав ще кількох ударів по воротах Пятова (і зі штрафного, і в динаміці), проте Андрій був максимально надійним. На 63-й хвилині один футболіст «Шахтаря» змінив іншого: Коноплянка з’явився замість Марлоса. Євген одразу міг вийти сам на сам із Патрісіу, але не втік від Пепе. На 72-й хвилині Степаненко кинувся під постріл Бруми, м’яч відскочив йому в руку – друга жовта й пенальті, холоднокровно реалізований Роналду. За чисельної меншості Коваленко змінив Яремчука. Наприкінці «жовто-синім» довелося непросто, коли португальці кинули всі сили на порятунок результату, однак чудовий Пятов упорався з м’ячем після спроби Бруну Фернандеша та здійснив суперсейв унизу після удару Роналду головою. А насамкінець Даніло Перейра влучив у поперечину.

2:1 – збірна України застовпила за собою перше місце у відбірковій групі В і виходить на Євро-2020!

Україна – Португалія – 2:1 (2:0)