Цифри й факти

19 жовтня 2019 р.

|

В 11-му турі чемпіонату підопічні Луїша Каштру в Харкові розбили ковалівський «Колос» (6:0)

Сильніший за всіх

«Шахтар» удруге в історії виграв усі матчі умовного першого кола. У сезоні-2012/13 у чемпіонаті було 16 учасників (15 перемог від старту), зараз – 12 (11 перемог).

40 турів без поразок

Безпрограшна серія «гірників» триває від минулого сезону і наразі налічує 40 матчів.

Від 8:1 до 6:0

Востаннє «гірники» перемагали з розривом у 6 і більше м’ячів у квітні 2016-го («Металіст», 8:1). Того ж сезону з рахунком 7:1 було розбито «Зорю». А конкретно 6:0 «Шахтар» попереднього разу трощив «Олімпік» у березні 2015 року.

Капітан і бомбардир

Тайсон і Мораес оформили по дублю. У Жуніора відтепер 30 м’ячів за «Шахтар» у чемпіонаті. Що ж до поточного сезону, тут форвард сягнув показника результативності в 1 гол за матч (11 влучних ударів в 11 поєдинках).
5-й дубль Мораеса за «Шахтар» за 1 хет-трика
Загроза воротам

Протягом матчу «Шахтар» завдав 19 ударів, фактично половина з них на рахунку Мораеса (5) і Тайсона (4).

6 – не межа

Підсумковий рахунок цілком міг бути рекордним для «Шахтаря», коли б не голкіпер ковалівців Антон Яшков, який здійснив 6 сейвів у другому таймі.

Бразильці на флангах

Уперше у офіційному матчі на флангах оборони всі 90 хвилин провели Додо й Маркіньос Сіпріано. 28-й номер «гірників» у звітному поєдинку виграв 7 із 13 єдиноборств.

У ефектному стилі

Додо забив свій перший гол за «Шахтар». Нагадаємо, 1 жовтня правий захисник також відзначився дебютним асистом за клуб наприкінці поєдинку з «Аталантою» в Мілані.
4-й матч чемпіонату поспіль «оранжево-чорні» завершили на нуль
Якість від Бондаря

Вихованець Академії «Шахтаря» Валерій Бондар у 3-му турі поспіль вийшов у стартовому складі. Він провів якісний матч, зокрема виграв 4 з 5 верхових єдиноборств та здійснив менше втрат, ніж партнери за лінією оборони. Також усі передачі Бондаря з просуванням м’яча були точними.

Чуття Борячука

Андрій Борячук – 24-й футболіст, задіяний Луїшем Каштру у офіційних зустрічах цього сезону. Він уперше вийшов на заміну після повернення до «Шахтаря» й одразу міг забити, проте гостей виручив воротар.