Ми – у півфіналі!

11 серпня 2020 р.

|

11 серпня в 1/4 фіналу Ліги Європи «Шахтар» грав з «Базелем»

За рішенням УЄФА протистояння з цієї стадії складається з одного поєдинку, а всі зустрічі проходять у Німеччині. Нагадаємо, «гірники» в плей-оф ЛЄ раніше здолали «Бенфіку» (2:1 і 3:3), а також «Вольфсбург» (2:1 і 3:0). Швейцарці своєю чергою в попередніх раундах упоралися з АПОЕЛом (3:0, 1:0) та «Айнтрахтом» (3:0, 1:0). Головний тренер «оранжево-чорних» Луїш Каштру зробив лише одну зміну в стартовому складі порівняно з минулою грою: випустив до центру оборони Валерія Бондаря, для якого цей поєдинок став дебютним у єврокубках.

Магія двійки

Упевненість і спокій, які молодий захисник «Шахтаря» випромінював на передматчевій пресконференції, вся команда продемонструвала на полі. Допоміг у цьому й швидкий гол: уже на 2-й хвилині Марлос із кутового подав на лінію воротарського, а Жуніор Мораес зіграв на випередження і головою вколотив м’яч до сітки – 1:0! Швейцарці спробували одразу ж відповісти, проте Кабралу трохи забракло влучності, а Бондар блокував удар суперника. Непоганий шанс мав Пулулу, який прорвався до штрафного лівим краєм, але з гострого кута пробив поруч з дальньою штангою. «Гірники» відповіли на це своїм моментом (Мораес не влучив у ціль після прострілу Матвієнка), а потім і другим голом. На 22-й хвилині швидкий контрвипад завершився передачею Марлоса на лінію штрафного, а Тайсон, що набіг, з льоту (і з невеликим рикошетом) розстріляв ворота Николича – 2:0. Команда Луїша Каштру далі володіла ініціативою та створила ще чимало нагод (кіпер дістав по два небезпечні удари від Марлоса й Мораеса), а незадовго до перерви могла оформити розгром, однак гармату Маркоса Антоніо прийняла на себе хрестовина. Про величезну перевагу «оранжево-чорних» у першому таймі свідчить не лише рахунок, а й статистика: 63% на 37% за володінням м’ячем, 6–0 за ударами в площину.

Розгромна перемога

Друга половина видалась не такою багатою на небезпечні моменти, натомість трохи конкурентнішою, а зрештою – й результативною. Футболісти «Базеля» спробували вирівняти гру та налагодити контроль м’яча, «оранжево-чорні» були не проти пограти на контратаках. Утім до загрози воротам Пятова справа досі доходила вкрай рідко (Кабрал міг забити здалеку, проте не влучив у порожню рамку), тоді як чемпіон України свій шанс знайшов. На 75-й хвилині Тайсон пустився в дриблінг на межі штрафного і був збитий захисником. Пенальті холоднокровним ударом з перервою на замаху реалізував Алан Патрік – 3:0. Цієї миті Луїш Каштру цілковито змінив групу атаки (до гри увійшли Соломон, Коваленко, Майкон, Тете та Фернандо), а на 88-й хвилині «гірники» довели справу до розгрому: Додо розпочав атаку передачею на Тете, а діставши пас у відповідь, упевнено переграв Николича – 4:0. У компенсований час ван Волфсвінкел виконав простріл праворуч та відквитав один м’яч, але цей гол навряд чи став розрадою швейцарцям і певно не зіпсував настрою переможцям.

4:1 – «Шахтар» упевнено обіграє «Базель» і виходить до півфіналу Ліги Європи УЄФА!

Наступним суперником «гірників» стане міланський «Інтер». Матч відбудеться 17 серпня в Дюссельдорфі. Початок о 22:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Базель» (Базель) – 4:1 (2:0)

Гельзенкірхен, «Арена АуфШальке», без глядачів

1:0 Мораес (2), 2:0 Тайсон (22), 3:0 Алан Патрік (75, пен.), 4:0 Додо (88), 4:1 ван Волфсвінкел (90+2)

«Шахтар»: Пятов (к), Матвієнко, Бондар, Кривцов, Додо, Степаненко, Маркос Антоніо (Майкон, 85), Алан Патрік (Коваленко, 78), Тайсон (Тете, 85), Марлос (Соломон, 72), Мораес (Фернандо, 85)