Євросезон триває!

10 грудня 2020 р.

|

Груповий етап Ліги чемпіонів «Шахтар» завершував виїзним матчем з «Інтером»

Перед заключним туром ситуація в групі була максимально заплутаною: усі чотири команди претендували на вихід до плей-оф турніру, проте три з них ще не гарантували собі навіть єврокубкової весни. Порівняно з переможним матчем із «Реалом» Луїш Каштру зробив лише одну заміну в стартовому складі, та й ту вимушену: був відсутнім травмований Мораес, а на поле вийшов Майкон. При цьому наставник «гірників» підготував тактичний сюрприз своєму італійському візаві, зігравши за схемою 5–3–2. Капітан Тарас Степаненко опустився п’ятим захисником між Валерієм Бондарем і Вітао, в центральній зоні діяли Коваленко, Марлос і Майкон, а Тете й Тайсон були в ролі помилкових форвардів.

Обачність в усьому

Цього вечора не слід було очікувати відкритого футболу, враховуючи те, наскільки високою була ціна кожної помилки. Від перших хвилин обидві команди діяли вкрай обережно, перевіряли побудови суперника й не ризикували в жодному з епізодів. Щоправда, господарі свій найкращий момент у грі створили вже в дебюті: Лаутаро метрів із дев’яти потужним ударом зарядив у поперечину! Гравці «Шахтаря» намагалися не поступатись у володінні м’ячем, а в середині тайму відповіли своїм шансом, однак спроба здалеку Коваленка пройшла повз ворота. Уже за кілька хвилин донеччан виручив Бондар, узявши на себе удар де Врея, а Шкриняр з лінії штрафного не влучив у площину. На 29-й хвилині опоненти обмінялися жовтими картками: Вітао було попереджено за підкат іззаду, Гальярдіні – за розмови з арбітром. Швидше за все, саме в цьому епізоді бразильський центрбек травмувався, через що невдовзі поступився місцем на полі Давидові Хочолаві. Незадовго до перерви команди завдали ще по небезпечному ударові: зі спробою Додо впорався Ханданович, а постріл Лукаку заблокував Хочолава.

Битва за євровесну

Міланці вийшли на другий тайм з думками про те, що втрачати їм більше нічого: або перемога, або виліт з єврокубків. Тому недивно, що від старту вони взялися максимально тиснути на ворота «оранжево-чорних». І ось уже Трубін тягне з-під поперечини надскладний удар головою від Лукаку, Мартінес із меж штрафного не влучає в дев’ятку, а Хочолава не дозволяє пробити Хакімі. У відповідь «гірники» організували швидку атаку чотири в три із завершальним ударом Тете – ефектний сейв Хандановича рятує «Інтер». Слідом Манор Соломон, що активно ввійшов до гри, пробив у захисника, а добивання Тайсона припало саме в руки кіперові. Однак максимально спекотно було протягом заключних хвилин. Навала «нерадзуррі» призвела до двох поспіль убивчих моментів Алексіса Санчеса. Обидва рази чилієць бив головою з центру штрафного майданчика: спочатку м’яч просвистів над поперечиною, а в другому епізоді «гірників» урятував… Лукаку, який стояв у офсайді та прийняв удар на себе. А на третій компенсованій хвилині статус найкращого гравця матчу оформив Анатолій Трубін, пальцями перевівши через поперечину потужний постріл Еріксена з півкола.

0:0 – «Шахтар» і в другому матчі не поступився «Інтеру», лишивши міланців на останньому місці групи В. Самі «гірники» набрали 8 очок і фінішували третіми, забезпечивши собі продовження євросезону.

Тепер команда Луїша Каштру зіграє в 1/16 фіналу Ліги Європи УЄФА, а свого суперника дізнається на жеребкуванні в понеділок, 14 грудня.

«Інтер» (Мілан) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:0

Мілан, «Джузеппе Меацца», без глядачів

«Шахтар»: Трубін, Додо, Бондар, Вітао (Хочолава, 36), Матвієнко, Степаненко (к), Майкон, Коваленко, Марлос (Патрік, 64), Тайсон (Дентіньо, 86), Тете (Соломон, 65)

Докладна інформація та фото – у матч-центрі.