І знов перемога!

1 грудня 2020 р.

|

У 5-му турі Ліги чемпіонів «Шахтар» приймав у Києві мадридський «Реал»

«Гірникам» (4 очки) в цьому матчі потрібен був будь-який позитивний результат (перемога або нічия) для продовження боротьби за перепустку до 1/8 фіналу, мадридці (7 балів) у разі виграшу забезпечували собі місце в плей-оф. Обидві команди перед поєдинком мали серйозні кадрові труднощі. У Луїша Каштру виникли проблеми із задньою лінією через травми одразу чотирьох захисників. Так, на лівому фланзі з’явився Микола Матвієнко, а в центрі оборони – молоді Валерій Бондар і Вітао. Відзначимо також повернення у ворота Анатолія Трубіна й вихід у стартовому складі Віктора Коваленка.

Надійність Трубіна й травма Мораеса

Уже на перших хвилинах суперники обмінялись небезпечними ударами: Асенсіо, замикаючи простріл Бензема, пробив у штангу, а Тайсон з далекої дистанції зарядив над поперечиною. На 14-й хвилині Варан грубо збив Мораеса: захисник дістав жовту картку, а нападникові довго надавали медичну допомогу і повезли за межі поля. Хоч Жуніор і знайшов сили повернутися на газон, однак продовжити гру не зумів і на 25-й хвилині був замінений на Дентіньо. У середині тайму «Реал» активізувався в атаці й створив кілька гострих моментів, але відмінно в рамці діяв Анатолій Трубін. Голкіпер «гірників» почергово виручив після удару головою від Начо, потужного пострілу Асенсіо та спроби Едегора пробити з-під захисника. Дентіньо відповів своїм ударом з гострого кута – Куртуа в роботі. Варан ледве не догрався до вилучення, жорстко сфоливши на тому-таки Дентіньо, проте свисток арбітра змовчав. За хвилину до перерви черговий сейв записав в актив Трубін, узявши удар Едегора.

Фактор Дентіньо та вихід Соломона

Друга половина видалась значно видовищнішою та цікавішою. Спершу Трубін парирував удар Бензема, а Начо головою пробив над поперечиною. «Оранжево-чорні» відповіли спочатку моментом Тайсона (порятунок від Куртуа), а потім і голом. На 57-й хвилині Коваленко віддавав на Марлоса, проте м’яч рикошетом від Менді прилетів до Дентіньо, який у дотик переграв голкіпера – 1:0. Гості одразу ж увімкнули максимальний тиск, але Бондар і Вітао діяли без помилок, а Трубін далі ловив усе, що летіло в його ворота. До екватора тайму «гірники» посунули гру від своїх володінь і самі здійснили кілька гострих випадів: спробу Коваленка заблокували захисники іспанців, а з ударом Тете впорався кіпер. Фінальний штурм мадридців за ідеєю мав розпочатися з ударів Менді (блок від Вітао) та Асенсіо (рикошет і повз), однак у господарів був свій контраргумент. На 82-й хвилині Манор Соломон, який вийшов на заміну, підхопив м’яч у центрі поля, протягнув його до чужого штрафного і не зближаючись пробив саме в ближній кут! Сил і часу для камбеку у «вершкових» уже не лишалося.

2:0 – «Шахтар» удруге в цій Лізі чемпіонів обіграє мадридський «Реал» і продовжує боротьбу за вихід у плей-оф турніру.

У заключному турі групового етапу «гірники» 9 грудня гратимуть у Мілані з «Інтером».

«Шахтар» (Донецьк) – «Реал» (Мадрид) – 2:0 (0:0)