Обмін моментами

26 січня 2020 р.

|

26 січня «гірники» провели в Туреччині спаринг із сербською «Войводиною»

Родзинка сьомого дня збору – зустріч із командою, яку очолює Ненад Лалатович. Колишній гравець «Шахтаря» минулого сезону став срібним призером чемпіонату Сербії з «Радничками» і вже півроку тренує «Войводину» з Нові-Сада, що нині посідає 3-тє місце в національній лізі.

Час для кожного

Луїш Каштру продовжив дотримуватись базових принципів ротації. Після вчорашнього матчу з «Лехом» повноцінний перепочинок мав лише Андрій Пятов, тоді як у другому спарингу взяли участь 25 футболістів. Цього разу понад годину відіграли флангові захисники Ігор Кирюханцев і Маркіньос Сіпріано, центрбеки Давид Хочолава та Назарій Муравський, півзахисники Віктор Коваленко й Маркос Антоніо, а також лівий вінгер Євген Коноплянка. Шанс виявити себе дістали Михайло Мудрик, Веллінгтон Нем і Дентіньо.

«Войводині», для якої це дебютний матч на турецькому зборі, вдалося дати «гірникам» гарний бій на кожній ділянці поля. Фактично всі спроби створити гостроту через центр у першому таймі переривалися центральними хавбеками й захисниками сербів. Дієвою була робота флангів: спочатку ліворуч активністю вирізнялися Сіпріано та Коноплянка, потім праворуч частіше підключався Кирюханцев. Після навісу Ігоря на 34-й хвилині з льоту бив Фернандо – повз. Вакула, вийшовши на заміну, також нерідко забезпечував м’ячем Кирюханцева, і вихованець «Шахтаря» наприкінці тайму виконав черговий гарний крос на Сікана, проте боротьбу в повітрі виграв Саничанин.

Ударний відрізок

Перерва тривала лише 10 хвилин: відпочивати більше не було необхідності, адже обидва тренерські штаби запланували на другий тайм багато замін. Лалатович освіжив склад раніше, що дозволило його підопічним тимчасово перехопити м’яч та ініціативу. Луїш Каштру на 62-й хвилині випустив футболістів, які проводять більшість ігор у ході сезону. «Войводині» доводилось фолити: загалом протягом матчу виконання штрафних відпрацювали Коноплянка, Нем, Патрік, Тете й Болбат. Ближче за всіх до мети був Алан – м’яч обігнув стінку та влучив у сітку із зовнішнього боку. Він зрештою і забив, але вже в ігровому епізоді. Команди видали ударні чотири хвилини: спершу удар Нешковича обернувся подвійним рикошетом та автоголом, а після Патрік не зустрів опору на радіусі штрафного і поклав м’яч у кут після зручного паса Тете – 1:1.

«Шахтар» далі набирає форму в Белеку. Найближчі два дні буде присвячено відновленню й тренувальній роботі, а 29 і 30 січня «оранжево-чорні» проведуть ранкові матчі з «Пролетером» та «Словацко». Обидва буде показано в прямому ефірі на shakhtar.com.

«Шахтар» (Донецьк) – «Войводина» (Нові-Сад) – 1:1 (0:0)