Динамо – Шахтар: найкращі матчі суперників

1 липня 2020 р.

|

Згадуємо найпам’ятніші виїзні ігри «гірників» з киянами

07.04.2001. «Динамо» – «Шахтар» – 1:2

Увесь чемпіонат «Динамо» й «Шахтар» ішли практично врівень. А перед очною дуеллю «біло-сині» випереджали «оранжево-чорних» на 2 очки, проте команда Віктора Прокопенка зробила максимум, аби наблизити перше золото. До перерви динамівці виявилися попереду, коли на 17-й хвилині м’яч у ворота Юрія Вірта провів Олександр Мелащенко. Однак у другому таймі гості буквально за 3 хвилини змінили гру на свою користь. Рахунок зрівняв нігерієць Джуліус Агахова (50), а потім сенегалець Ассан Ндіає забив переможний гол (53). 2:1 – вольовий історичний тріумф «Шахтаря» в столиці України.

10.05.2006. «Динамо» – «Шахтар» – 2:2

Сезон унікальний тим, що переможець ЧУ визначався в «золотому матчі», адже до заключного туру лідери підійшли з однаковою кількістю очок – по 74. Кияни були сповнені бажання вирішити долю чемпіонства на своєму полі. Уже в першому таймі господарі зробили вагому заявку на успіх – 2:0 (Шацьких, 10, Мілевський, 21), проте після перерви «Шахтар» виявив характер і ситуацію виправив. Гості спочатку реалізували кутовий (Срна подав, Чигринський замкнув), а потім Жадсон установив остаточний рахунок – 2:2. За кілька днів у Кривому Розі «гірники» обіграли киян у «золотому матчі» (2:1) і перемогою відзначили 70-річчя клубу!

16.04.2014. «Динамо» – «Шахтар» – 0:2

У цей час конкуренцію «Шахтарю» й «Динамо» створили «Дніпро» та «Металіст». Ближче до закінчення чемпіонату основна боротьба за медалі розгорнулася між «Шахтарем» і «Дніпром», який міг дістати не лише стратегічну, а й психологічну перевагу перед фінішним ривком у разі втрати очок «гірниками». Проте команда Мірчі Луческу завдяки дублю Луїса Адріано (10, 33) вже в першому таймі здобула надважливі очки та наздогнала «Дніпро» в турнірній таблиці.

16.10.2015. «Динамо» – «Шахтар» – 0:3

Найбільша виїзна перемога «оранжево-чорних» у Києві, що дозволила настигнути «біло-синіх» у турнірній таблиці. У кінці тайму спрацювала зв’язка Бернард – Марлос. Перший прострелив з флангу, а другий пробив у дотик – 1:0. Після перерви Алекс Тейшейра, який проводив останній сезон у футболці «гірників», оформив дубль (59, 67). Спочатку Алекс продемонстрував гольове чуття, опинившись першим на добиванні, а потім реалізував передачу Гладкого.

12.12.2016. «Динамо» – «Шахтар» – 3:4

У сезоні-2016/17 «оранжево-чорні» здобули відразу 2 виїзні перемоги над «Динамо» (4:3 і 1:0), що значною мірою зумовило їхнє чемпіонство. Особливо напруженим вийшов перший поєдинок, у якому глядачі побачили відразу 7 забитих м’ячів. Унікальний випадок: захисник господарів Євген Хачеріді відзначився двома автоголами. Кияни повели в першому таймі з рахунком 2:1, однак після перерви «Шахтар» не лише відігрався, а й здобув вольову перемогу. Окрім Хачеріді «біло-синім» забивали Фред і Феррейра.