Футбол повертається!

24 травня 2020 р.

|

24 травня, в день народження клубу, «Шахтар» провів перший контрольний матч після тривалої перерви

На полі тренувального комплексу у Святошині «гірники» прийняли лідера Першої ліги львівський «Рух». Підопічні Луїша Каштру провели спаринг після фактично 2 місяців без футболу, а його пряма трансляція стала першою на клубному телеканалі Shakhtar TV.

Соломон: гол і кілька моментів

Головний тренер «Шахтаря» надав час геть усім, хто був готовий зіграти. У матчі взяли участь 26 футболістів, у тому числі всі 4 воротарі. Відзначимо, що Болбат закрив позицію лівого захисника, а Соломон за наявності на крилах атаки Тете й Тайсона вийшов під нападником Фернандо. Манор дуже часто опинявся в епіцентрі подій. «Рух» забив першим (Брікнер зі штрафного), проте півзахисник збірної Ізраїлю одразу ж зрівняв рахунок, устигнувши на добивання після удару Фернандо. У середині тайму Соломон міг відзначитися ще мінімум двічі, однак у подібних епізодах із лівої не влучив у дальній кут. Кілька разів загрожував володінням Бандури Тете. Патрік, зігравши в стінку з Тайсоном, пробив вище воріт. У протилежній рамці по гарному сейву протягом тайму здійснили Трубін і Гриценко. А закрив 45-хвилинку черговий момент Соломона, який трохи не дістався до м’яча після паса Додо.

Із величезним бажанням

У другій половині Луїш Каштру випустив у складі 11 українців. Повернувся на поле Пихальонок, який цілковито відновився під час карантину. Праворуч у захисті діяв Владислав Вакула, а ліворуч – Артем Бондаренко. Півзахисники досить непогано впорались зі своїми завданнями, дотримуючись командних принципів гри в обороні й атаці. Вакула на 64-й хвилині заробив пенальті, що реалізував Марлос. Згодом Бондаренко у штрафному плечем обробив пас Марлоса та асистував Коноплянці – так було оформлено рахунок 3:1. А крапку незадовго до фінального свистка гарним ударом поставив Мораес. Жуніор мав непогані моменти і на початку тайму, а ще в одному епізоді він урозріз вивів на удар Коноплянку, проте Бандура перевів м’яч у штангу.

Фінальний свисток зафіксував перемогу чемпіона з великим рахунком. Футбол повертається після карантину, а «Шахтар» продовжує підготовку до поновлення сезону.

«Шахтар» (Донецьк) – «Рух» (Львів) – 4:1 (1:1)

Голи: 0:1 Брікнер (9), 1:1 Соломон (10), 2:1 Марлос (64, пен.), 3:1 Коноплянка (72), 4:1 Мораес (85)

«Шахтар»: Трубін (Гриценко, 29; Пятов, 46; Шевченко, 77), Додо (Вакула, 46), Вітао (Кривцов, 46), Хочолава (Матвієнко, 46), Болбат (Бондаренко, 46), Маркос Антоніо (Степаненко, 46), Алан Патрік (к) (Пихальонок, 46; Дентіньо, 77), Тете (Марлос, 46), Соломон (Коваленко, 46), Тайсон (Коноплянка, 46), Фернандо (Сікан, 31; Мораес, 46)