Звіт про матч

25 листопада 2020 р.

|

У 4-му турі Ліги чемпіонів «Шахтар» на виїзді грав із «Боруссією» (Менхенгладбах)

Команди перетнули екватор групового етапу в ролі лідерів квартету: менхенгладбахці мали 5 очок, «гірники» набрали балом менше. Уперше в цій Лізі чемпіонів тренерський штаб чемпіонів України міг розраховувати майже на всіх футболістів – до Німеччини з командою не полетіли лише Тайсон, Коваленко, Хочолава й Корнієнко. Проблемну позицію на лівому фланзі оборони закривав Матвієнко, в центрі захисту зіграли Кривцов і Бондар, а місце у воротах зайняв капітан «оранжево-чорних» Андрій Пятов. Головною ж утратою стала відсутність на лаві Луїша Каштру, який відбуває дискваліфікацію.

До та після пенальті

Стартовий відрізок гри видався досить рівним: футболісти «Шахтаря» намагалися не поступатись суперникові в контролі м’яча, хоча саме господарям вдалося здійснити кілька небезпечних атак. Спочатку Пятов виручив після виходу Емболо сам на сам, а потім Нойгаус не влучив у кут воріт з вигідної позиції. Однак усе перевернулося на 17-й хвилині, коли Кривцов у власному штрафному з порушенням зупинив прорив Тюрама, й арбітр призначив пенальті, який упевнено реалізував Штіндль. Діставши матеріальну та психологічну перевагу, «Боруссія» спробувала розвинути свій успіх. Емболо небезпечно пробив поруч зі штангою, а ще у двох епізодах швейцарцеві не дозволив відзначитись Валерій Бондар, останньої миті вибиваючи м’яч з-під ніг форварда. Другий гол прийшов до німців після стандарту: на 34-й хвилині Ельведі головою замкнув подачу з кутового. А вже в компенсований до першого тайму час домігся свого й Емболо, забивши в падінні через себе.

Вирівняли гру, проте не результат

Друга половина почалася з пострілу здалеку Тете – м’яч пролетів над поперечиною. Дві перспективні атаки «гірників» обірвалися неточною передачею до фінальної третини поля, а удар Патріка другим темпом після корнера пролетів у сантиметрах від лівої стійки. Вийшовши на заміну, Фернандо одразу ж пробив з-під Лазаро – теж повз. Налагодивши контроль м’яча, «гірники» далі шукали шляхи до воріт господарів і ледве не відквитали один м’яч: Мораес утік сам на сам, обіграв Зоммера та пробив, однак лайнсмен зафіксував у Жуніора офсайд. А за кілька хвилин забили гладбахці: Вендт упустив подачу зі штрафного, м’яч оминув усіх гравців, ударився о поле й залетів до сітки. Нагоду трохи скрасити підсумок мав Мораес, однак його удар головою виявився легкою здобиччю для голкіпера. 0:4 – «Шахтар» поступається «Боруссії».

Наступний матч у Лізі чемпіонів «оранжево-чорні» проведуть 1 грудня в Києві з мадридським «Реалом». Початок о 19:55.

«Боруссія» (Менхенгладбах) – «Шахтар» (Донецьк) – 4:0 (3:0)

Менхенгладбах, стадіон «Боруссія-Парк», без глядачів

Голи: 1:0 Штіндль (17, пен.), 2:0 Ельведі (34), 3:0 Емболо (45+1), 4:0 Вендт (77)

«Шахтар»: Пятов (к), Додо, Кривцов, Бондар, Матвієнко, Степаненко, Патрік (Майкон, 81), Марлос (Маркос Антоніо, 71), Тете, Соломон (Фернандо, 59), Мораес