Розгром у класико

8 листопада 2020 р.

|

У центральному матчі 9-го туру української Прем’єр-ліги «Шахтар» зустрічався з «Динамо»

До одного з головних матчів сезону суперники підійшли на лідерських позиціях у турнірній таблиці, проте не в оптимальному стані: напружений графік ігор та епідемія коронавірусу позначились як на фізичних кондиціях, так і на психології футболістів обох колективів. Луїш Каштру випустив комбінований склад, у якому знайшлося місце молодим Трубіну, Додо, Корнієнку, Маркосу Антоніо й Тете, а також досвідченішим Хочолаві, Матвієнку, Степаненку, Тайсону, Марлосу та Жуніору Мораесу.

Ключові епізоди

Від стартових хвилин «Шахтар» намагався діяти першим номером і контролювати перебіг гри. Уже в дебюті Мораес вивів на гарну позицію Тете, але той не зміг підлаштуватися під удар, а Маркос Антоніо бив з меж штрафного, однак після рикошету м’яч прилетів до Нещерета. Загрожував воротам киян і Віктор Корнієнко, який пострілом зі штрафного пустив м’яч за непростою траєкторією, проте і тут кіпер киян упорався. Лише в середині тайму господарі наблизились до володінь Трубіна (Сидорчук з лінії штрафного пробив повз), й одразу ж пропустили. На 34-й хвилині Додо виконав навіс праворуч, Нещерет помилився на виході, а Жуніор Мораес головою переправив м’яч у порожню сітку – 0:1. На останній хвилині тайму «Динамо» лишилося в меншості: Сидорчук у підкаті зніс Корнієнка, і Катерина Монзуль після перегляду VAR показала червону картку капітанові киян.

Домінування

Другий тайм «гірники» розпочали в неквапливому темпі, але потроху збільшували тиск і взялися дотискати суперника. І якщо з ударом здалеку Маркоса Антоніо голкіпер динамівців упорався, то на 66-й хвилині він не допоміг своїй команді: Тарас Степаненко пробив з-за меж штрафного, м’яч зачепив Маркоса й залетів у ворота – 0:2. Ще за кілька хвилин рахунок став розгромним. Попов у підкаті перервав прохід Коваленка, однак м’яч підібрав Алан Патрік і гарним ударом закрутив його саме в правий кут – 0:3! Підопічні Луїша Каштру далі впевнено контролювали все, що відбувалося на полі: спокійно розбирались в обороні, перекривали центральну зону та здійснювали небезпечні атаки. Кияни змогли відповісти лише ударом головою від Циганкова (Трубін був надійним) і низкою гострих кросів до штрафного, проте змінити підсумок їм виявилось не до снаги.

3:0 – «Шахтар» з великим рахунком обіграє «Динамо». Для команди Луїша Каштру це вже п’ята поспіль перемога в українському класико в межах УПЛ, а різниця між принциповими суперниками в таблиці скоротилася до мінімуму.

Нині в клубному футболі настає двотижнева перерва, після якої «гірники» гратимуть з «Олександрією» (21 листопада) та «Боруссією» М (25 листопада).

«Динамо» (Київ) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:3 (0:1)