Цифри й факти

28 вересня 2020 р.

|

У 4-му турі чемпіонату «Шахтар» з рахунком 2:0 обіграв «Олімпік»

Символічно, що ювілейну, 1 500-ту перемогу у офіційних матчах забезпечили випускники Академії клубу – Віктор Корнієнко віддав результативну передачу, а Віктор Коваленко забив вирішальний гол. Зміцнив результат Жуніор Мораес.

На нуль позаду

Андрій Пятов провів свій перший поєдинок у цьому чемпіонаті й лишив ворота на замку. Перервалася серія «Шахтаря» із зустрічей з пропущеними м’ячами («Базель», «Інтер», «Колос», «Динамо», «Зоря», «Рух»). Протягом матчу «Олімпік» завдав 4 удари в площину. Кривцов і Матвієнко виграли 8 з 12 єдиноборств в обороні. Найкращий бомбардир суперника Шахаб – 1 із 7 в атаці та 1 раз безпечно й невлучно пробив головою після корнера.

Бомбардирський рейтинг

Коваленко – у топ-50 бомбардирів «Шахтаря» протягом усієї історії. Віктор забив свій 29-й м’яч і наразі ділить у списку 47-ме місце з нападником «гірників» другої половини 1960-х Станіславом Євсеєнком. Відзначимо, що в активі Марлоса вже 71 гол – від топ-10, що закриває Олег Матвєєв, його відокремлюють лише 7 влучних ударів.

Мораес забив 54-й гол і «посунув» з 18-ї сходинки рейтингу бомбардирів Джуліуса Агахову. Цікаво, що Жуніору знадобилося вдвічі менше матчів, ніж нігерійцеві (85 і 171 відповідно). А Тайсон замикає топ-20 (53 м’ячі).

Заслужене визнання Корнієнка

Віктор Корнієнко, який повернувся та отримав місце в старті, знову видав якісний поєдинок за самовіддачею й успішністю дій. Його визнано гравцем матчу. Через лівий фланг «Шахтар» здійснив більшість небезпечних атак. Крім асиста Корнієнко зробив ще 2 передачі під удар, а також заробив пенальті в першому таймі. У нього максимум дотиків у чужому штрафному (5 нарівні з Мораесом), підбирань м’яча (11) і перехоплень (6).
Марлос провів 150-й матч у чемпіонаті за «Шахтар»
Пресинг «Шахтаря»

Порівняно з посткарантинним періодом минулого сезону (травень – серпень) «Шахтар» у новому чемпіонаті додав в інтенсивності пресингу. Усереднений показник PPDA за грою з «Олімпіком» – 7,61. Такий самий був, наприклад, у «Зорі» в її нещодавньому успішному поєдинку з «гірниками» (2:2). Повертаючись до дербі, підопічні Каштру більшість часу володіли м’ячем, а якщо його втрачали, то активно пресингували опонента весь перший тайм (6,71). У другій половині індекс різко знизився після двох забитих м’ячів, коли гру вже було зроблено, і знову виріс наприкінці.

З мінімальним інтервалом

«Олімпік» устиг виконати 6 передач, розігравши м’яч після першого гола, втративши його і пропустивши вдруге. Майкон спрацював на підбиранні й виконав якісний гольовий пас на Жуніора Мораеса.

Мораес проти «Олімпіка»

За Луїша Каштру «Шахтар» перемагав «Олімпік» в усіх 3 матчах із загальною різницею 9–0 (4:0, 3:0, 2:0). Сумарно команди провели 15 поєдинків у чемпіонаті, в «гірників» 0 поразок. А Мораес зміцнив «Олімпік» у статусі улюбленого суперника – забив свій 9-й гол за «Шахтар» у протистоянні.