U21. Шахтар – Динамо: звіт про матч

16 квітня 2021 р.

|

Молодіжка «Шахтаря» на домашньому полі поступається київському «Динамо»

Від перших хвилин у складі «Динамо» U21 зіграли Алібеков, Клейтон і Дуелунд – досвідчені футболісти першої команди. «Гірники» посилились Богданом В'юнником.

Гра другим номером

Матч розпочався з небезпечного моменту біля воріт «Шахтаря»: Клейтон загострив ситуацію на лівому фланзі, однак м’яч пройшов повз дальню штангу. «Гірники» відповідали контратаками, і якщо в першому випадку завершальний удар Хромея виявився неточним, то після прострілу Кобака з правого флангу киян урятувала своєчасна гра на виході Моргуна. Посеред тайму досвідчений Дуелунд відібрав м'яч у Приходька в центрі поля, обіграв Турбаєвського, проте на лінії воріт підстрахував Удод. На 27-й хвилині гості відкрили рахунок: Скорко виконав простріл із правого флангу, а Ванат на дальній штанзі завершив атаку – 0:1. Потім Турбаєвський сейвом ногами завадив Дуелунду збільшити перевагу «Динамо». Під кінець тайму «Шахтар» зламав гру та здійснив кілька небезпечних атак: «оранжево-чорні» могли зрівняти рахунок, скориставшись домашньою заготовкою Шостака й Кобака, але Алібеков вибив м'яч у підкаті після передачі Кобака, а на 42-й хвилині «гірники» претендували на пенальті, коли В'юнник упав у штрафному гостей у боротьбі з Вівчаренком, однак арбітр на точку не вказав.

Тайм боротьби

У перерві Фернандо Валенте не робив замін. На старті тайму Алібеков пробивав з вигідної позиції зі штрафного – вище цілі. «Шахтар» посунув гру від власних воріт, але до гострих моментів справа не доходила, а динамівці могли використовувати одну з контратак, коли Клейтон перекидав Турбаєвського, однак пробив вище. «Гірники» організували позиційний наступ лівим флангом – Булеза навішував, проте В'юнника на ближній штанзі випередив Вівчаренко. На 71-й хвилині «Динамо» збільшило перевагу: Клейтон розрізним пасом знайшов Назара Волошина у штрафному, і той вивів на ударну позицію Ваната – 0:2. На 85-й хвилині активний пресинг В’юнника й Чирука в чужому штрафному змусив захисників «Динамо» помилитись, але переграти голкіпера не вдалося.

У наступному турі 24 квітня «Шахтар» на виїзді зустрінеться з «Олександрією».

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Динамо» U21 (Київ) – 0:2 (0:1)

0:1 Ванат (27), 0:2 Ванат (71)

«Шахтар» U21: Турбаєвський, Капінус, Удод, Якуба (к), Булеза, Шостак, Приходько (Шолар, 85), Кобак (Світюха, 72), Хромей (Гуров, 75), Микитишин (Чирук, 78), В’юнник