Тиждень перемог

13 серпня 2021 р.

|

У 4-му турі чемпіонату України «Шахтар» зустрічався з «Металістом 1925»

«Гірники» продовжують грати що три дні: ще у вівторок вони перемогою над «Генком» оформили вихід до плей-оф кваліфікації Ліги чемпіонів, а вже в п'ятницю приймали на НСК «Олімпійський» новачка УПЛ. Роберто Де Дзербі знову здійснив кілька змін у стартовому складі. Так, уперше цього сезону зіграв Сергій Кривцов, на лівому фланзі оборони вийшов Ісмаїлі, повернувся після ушкодження Манор Соломон, а під нападником діяв Георгій Судаков.

Без гольових шансів

Перший тайм видався максимально в’язким і геть небагатим на небезпечні моменти. Від перших хвилин харків'яни грамотно оборонялися, нав'язували боротьбу за м'яч у середині поля, і в «оранжево-чорних» виникло чимало труднощів з побудовою атак. Не допомагали й численні флангові кроси до штрафного – гості справлялися з цими подачами, а будь-які спроби завдати удару зустрічали блоком: Ткачук кинувся під постріл Судакова метрів з 18, а Соломон пробив поруч зі штангою.

Слово капітана

Де Дзербі відреагував на таку гру подвійною заміною в перерві: замість Ісмаїлі та Судакова вийшли Алан Патрік і Микола Матвієнко. А вже на 49-й хвилині – буквально з першого моменту – «Шахтар» відкрив рахунок. Майкон подав кутовий, Кривцов головою продовжив на дальню штангу, яку замкнув капітан Тарас Степаненко – 1:0. Гол помітно пожвавив гру, і ось уже Соломон у фірмовому стилі зміщується та б'є з правої – над поперечиною, а потім Сидоренко відбиває непростий удар низом у виконанні Траоре. Задля підтримки темпу тренерський штаб донеччан посилює центр поля Маркосом Антоніо, а атаку – Марлосом. «Гірники» далі комбінують і тиснуть на ворота суперника: черговий удар здалеку Соломона не без проблем парирує Сидоренко, гармату Матвієнка приймає на себе захисник. Та зрештою на 80-й хвилині до сітки гостей залітає другий гол. Марлос закидає м'яч на Матвієнка, той скидає на Лассіну Траоре, який у падінні головою б'є точно в ціль! Наприкінці зустрічі харків'яни могли скоротити відставання, проте Кривцов своїм стрибком завадив забити Ткачукові.

2:0 – «Шахтар» виграє в «Металіста 1925» і знову готується до єврокубків. У вівторок, 17 серпня, «гірники» на виїзді проведуть перший матч плей-оф кваліфікації Ліги чемпіонів з «Монако». Початок о 22:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Металіст 1925» (Харків) – 2:0 (0:0)