Ліга чемпіонів!

26 серпня 2021 р.

|

У матчі-відповіді плей-оф кваліфікації Ліги чемпіонів «Шахтар» приймав «Монако»

Перша зустріч команд завершилася виїзною перемогою «гірників» (1:0), що надавало їм мінімальну перевагу в протистоянні. Порівняно з матчем у Монако головний тренер «оранжево-чорних» Роберто Де Дзербі зробив дві вимушені зміни в стартовому складі: замість травмованого Трубіна у воротах зіграв досвідчений Андрій Пятов, а Педріньйо, який зазнав ушкодження, під нападником замінив Алан Патрік.

Тиск гостей

Від перших хвилин футболісти «Монако», яким необхідно було відігравати відставання, очікувано пішли вперед: вони більше володіли м'ячем і намагалися пресингувати донеччан по всьому полю. Такий тиск забезпечив гостям результат: на 18-й хвилині Пятов відбив удар Фолланда в ближній кут, але ніхто не зумів завадити Бен-Єддеру добити м'яч у майже порожні ворота. «Гірники» спробували налагодити свою комбінаційну гру, проте в першому таймі гольових ситуацій біля воріт Нюбеля так і не створили. Натомість монегаски незадовго до перерви знов активізувалися: спочатку Бадіашиле пробив у штангу, а вже за кілька хвилин Бен-Єддер замкнув навіс Кайо та оформив дубль.

Порятунок від Марлоса

Отримавши необхідні настанови Де Дзербі в роздягальні, футболісти «Шахтаря» вийшли на другий тайм геть з іншим настроєм: повернули собі контроль над грою і взялися шукати свої шанси поблизу штрафного гостей. Соломон з гострого кута не влучив під поперечину, а Марлон після розіграшу кутового пробив трохи вище воріт. У відповідь Бен-Єддер ледь не відзначився знов, але Пятов не дозволив французові оформити хет-трик. Тренерський штаб «гірників» освіжив атакувальні сили, випустивши Марлоса – і ця заміна виявилась доленосною. На 74-й хвилині саме Марлос точним ударом у ближній кут завершив гарну комбінацію Траоре й Патріка – 1:2. Кінець основного часу команди провели обережно, однак на останніх хвилинах монегаски мали нагоди завершити все на свою користь, ось лише Марлон у підкаті заблокував удар Фолланда буквально з одного метра, а в наступному епізоді постріл німецького форварда парирував Пятов! 2:2 за підсумками двоматчевої дуелі, і команди вирушили у овертайми.

Усе вирішив автогол

У додатковий час суперники обмінювались атаками, щоправда до реальних моментів справа не доходила. Головною загрозою з боку гостей лишався Фолланд, проте й він бив повз ціль. В екстратаймі Де Дзербі кинув у бій Кривцова та Фернандо, однак найактивнішим у «Шахтаря» був Михайло Мудрик, який дебютував у єврокубках. Він настирливо шукав свій шанс, і на 114-й хвилині саме після прострілу Мудрика м'яч зрикошетив від Агіляра й залетів до сітки воріт монегасків – цей гол виявився вирішальним!

3:2 – «Шахтар» у неймовірному протистоянні проходить «Монако» і стає учасником групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА! Жеребкування відбудеться в четвер, 26 серпня, у Стамбулі о 19:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Монако» (Монако) – 2:2 (0:2)

Харків, ОСК «Металіст», 26 697 глядачів

Голи: 0:1 Бен-Єддер (18), 0:2 Бен-Єддер (39), 1:2 Марлос (74), 2:2 Агіляр (114, а/г)