Характер у Бельгії

3 серпня 2021 р.

|

У першому матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Генком»

Обидві команди минулого сезону стали віцечемпіонами своїх країн і тепер, щоб потрапити до групового раунду, повинні подолати два відбіркові етапи. Роберто Де Дзербі порівняно з першими матчами УПЛ зробив кілька перестановок у стартовому складі. Так, пару центральних захисників утворили бразильці Марлон і Вітао, а на лівому фланзі оборони діяв з капітанською пов'язкою Матвієнко. У середині поля не виявилося Степаненка й Патріка, натомість зіграли Маркос Антоніо та Педріньйо, а на позиціях вінгерів вийшли Соломон і Тете.

Нелогічно пропустили

Старт матчу видався обережним: команди певно придивлялися одна до одної і не збиралися ризикувати без потреби. Першими взяли на себе ініціативу «гірники». Постріл здалеку Тете виявився неточним, а зі спробою Траоре з меж штрафного впорався голкіпер. У середині тайму воротар бельгійців ще раз урятував свою команду, перевів на кутовий удар Соломона в ближній кут, а потім захисник не дозволив відзначитися Тете після скидання Траоре. Футболісти «Генка» моментів практично не створювали, проте вміло скористалися своїм шансом і на 39-й хвилині відкрили рахунок: Онуачу виявився вищим за всіх у штрафному та головою замкнув навіс праворуч.

Виграли на характері

У дебюті другої половини суперники обмінялися гольовими моментами. Спочатку партнери звільнили зону Майкону, але той з відмінної позиції пробив над поперечиною. А вже за хвилину майстерність Трубіна врятувала донеччан після удару Онуачу з близької відстані. Гості далі йшли вперед і наполегливо шукали шанс біля воріт бельгійців, а на 63-й хвилині домоглися свого: Муньйос порушив правила у штрафному проти Педріньйо, і Тете ударом у правий від себе кут реалізував пенальті – 1:1. Одразу ж автора гола й капітана Матвієнка замінили Ісмаїлі та Марлос, яким судилося стати героями кінця поєдинку. Щоправда, перед цим «оранжево-чорних» ще раз виручив Трубін, парирувавши небезпечний удар зі штрафного. Досвідчені «гірники» своє слово сказали на 81-й хвилині: Марлос видав дивовижне закидання на лівий кут воротарського, Ісмаїлі в дотик прострілив уздовж лінії, а Алан Патрік, набігши, вколотив м'яч до сітки й забезпечив перемогу!

2:1 – «Шахтар» виграє в Бельгії. Тепер усе вирішиться в матчі-відповіді: 10 серпня о 20:30 «гірники» прийматимуть «Генк» у Києві. Квитки на цю гру, а також на поєдинок УПЛ з «Олександрією», який відбудеться на НСК «Олімпійський» у суботу, 7 серпня, о 19:30, вже в продажу.

«Генк» (Генк) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:2 (1:0)