Колос – Шахтар: звіт про матч

14 лютого 2021 р.

|

У 14-му турі УПЛ «Шахтар» зустрічався з «Колосом»

Через складні погодні умови гру посунули на один день уперед і перенесли з Ковалівки до Києва. У стартовому складі «гірників» слід відзначити вихід бразильця Вітао в центрі оборони (при цьому Микола Матвієнко діяв на позиції лівого захисника), а також появу від перших хвилин Євгена Коноплянки в ролі правого вінгера.

Тайм на адаптацію

Деякий час у команд пішов на те, аби звикнути до поля, а першого небезпечного удару на 11-й хвилині завдав Алан Патрік – м’яч пролетів поруч зі штангою. Неточною виявилась і спроба здалеку Степаненка, а з пострілом Мораеса впорався Волинець. Комбінувати на в’язкому газоні здавалося справою важкою, тому в хід дедалі частіше йшли навіси до штрафного. Один з них у середині першого тайму ледве не завершився голом: Матвієнко продовжив подачу з кутового на лінію воротарського, однак Мораес недотягнувся, щоб замкнути. А незадовго до перерви свій шанс створили ковалівці: Богданов ударом головою завершував навіс Хльобаса, але врятував Сергій Кривцов, закривши кут власних воріт.

Обмін змарнованими моментами

Друга половина розпочалася з обопільних гострих атак. На 56-й хвилині Коноплянка пробив по воротах, але на шляху м’яча виявилась рука суперника. Після рикошету Євген перекинув кіпера, однак Гавриш підстрахував та виніс із лінії воріт. У відповідь Антюх пройшов флангом і щільно вдарив у ближній кут – Трубін виручив. Той-таки Антюх мав ще одну нагоду в середині тайму, коли з меж штрафного ледве не підсік м’яч у дев’ятку. На 69-й хвилині «гірники» могли претендувати на пенальті (Марлос упав у штрафному після боротьби із захисником), проте арбітр лишив епізод без уваги. Луїш Каштру намагався освіжити гру своєї команди замінами, поступово випустивши Тете, Маркоса, Фернандо, Майкона та Соломона, однак створити щось гостре біля воріт суперника їм не вдалося. У компенсований час Фернандо опинився на газоні після зіткнення з опонентом у штрафному майданчику, але й тут суддя, переглянувши VAR, порушення не вгледів. 0:0 – «Шахтар» розпочинає друге коло чемпіонату нічиєю з «Колосом».

Наразі підопічні Луїша Каштру готуються до старту в плей-оф Ліги Європи УЄФА. 18 лютого «гірники» в першому матчі 1/16 фіналу гратимуть на виїзді з «Маккабі» (Тель-Авів). Початок о 22:00.

«Колос» (Ковалівка) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:0 (0:0)

Київ, стадіон «Динамо» імені В. Лобановського, без глядачів

«Шахтар»: Трубін, Додо, Кривцов, Вітао (Майкон, 83), Матвієнко (Соломон, 83), Степаненко (к), Марлос, Патрік (Маркос, 77), Коноплянка (Тете, 60), Тайсон, Мораес (Фернандо, 77)