Упевнений старт у ЛЄ

18 лютого 2021 р.

|

У першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Маккабі» (Тель-Авів)

«Гірники» проводили лише другий офіційний поєдинок від початку року, тоді як ізраїльтяни взимку грали у своєму чемпіонаті без перерви. Луїш Каштру знов довірив місце в обороні четвірці Додо – Кривцов – Вітао – Матвієнко, проте вніс корективи в атаку, випустивши від перших хвилин на позиції правого вінгера Манора Соломона.

Динамічна гра

Команди дуже активно розпочали матч і вже в дебюті взялися обмінюватись атаками, однак до влучних ударів не доходило. Непоганий шанс у середині тайму мав Жуніор Мораес, але з передачі Патріка пробив просто в голкіпера. «Шахтар» подовгу володів м’ячем, намагаючись розкрити оборону господарів багатоходовими комбінаціями, і це вдалося на 31-й хвилині: Марлос закинув м’яч до штрафного на Матвієнка, той у дотик віддав Алану Патріку, й бразилець з льоту пробив Тененбаума – 0:1. Кілька хвилин по тому боротьба Кривцова та Пешича у штрафному «гірників» завершилась падінням гравця «Маккабі», арбітри довго переглядали VAR, проте порушення не вгледіли. На перерву команди пішли з мінімальною перевагою чемпіона України.

Зміцнили перевагу

На старті другої половини ізраїльтяни взялись обстрілювати ворота гостей з дальніх позицій: кілька ударів Переца виявились неточними, в одному епізоді виручив Трубін. У відповідь спробу Соломона заблокував захисник тельавівців, а удар Патріка зі штрафного прийняла на себе стінка. На заключному відрізку Луїш Каштру ввів до гри свіжі сили в особі Тете, Майкона та Коноплянки. Євген одразу ж додав гостроти: впорався з опонентом і завдав удару – сейв Тененбаума. Натомість Блекмен небезпечно пробив з лінії штрафного – Трубін у роботі. За дві хвилини до кінця господарі могли зрівняти рахунок, проте Трубін знов урятував після удару Ернандеса головою. А вже в компенсований час «оранжево-чорні» зміцнили перевагу: вийшовши на заміну, Фернандо перехопив м’яч у центрі, організував швидкий контрвипад і віддав на Тете, який спокійно переграв кіпера!

2:0 – «Шахтар» у першому матчі на виїзді перемагає «Маккабі» ТА й забезпечує гарний доробок перед другим поєдинком, що відбудеться 25 лютого на київському НСК «Олімпійський». Початок о 19:55. Квитки – уже в продажу.

«Маккабі» (Тель-Авів) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:2 (0:1)