Перший матч року

21 січня 2021 р.

|

«Шахтар» на зборі в Туреччині провів контрольний поєдинок із польським «Лехом»

Після п’яти тренувальних днів підопічні Луїша Каштру відкрили й ігрову програму зимового міжсезоння, провівши перший матч 2021 року. У стартовому складі відзначимо вихід молодих Маркіньоса Сіпріано і Георгія Судакова, а також повернення після травм Євгена Коноплянки й Жуніора Мораеса.

Тайм на розкачку

Дебют поєдинку видався не надто активним: обидві команди ще є далекими від гарних кондицій і лише починають набирати ігровий тонус. На старті суперники обмінялись ударами Каміньськи й Коноплянки, а перші по-справжньому небезпечні моменти виникли тільки в середині тайму. Пацлавськи не влучив у площину з вигідної позиції, у відповідь спочатку Тете пробив у дотик трохи невлучно, а з ударом Майкона впорався ван дер Харт. Виручив голкіпер поляків і незадовго до перерви, перевівши на кутовий постріл Коноплянки.

Моменти і голи

У другому таймі Луїш Каштру цілковито змінив склад, намагаючись задіяти максимальну кількість футболістів. Активно увійшов до гри Фернандо і міг одразу ж відкривати рахунок, однак після його удару й рикошету м’яч пролетів над поперечиною. Натомість на 58-й хвилині вийти вперед вдалося суперникові – у позиційній атаці влучним ударом відзначився Мархвіньськи. Далі Пятов виручив після пострілу здалеку Аввада. Пропустивши м’яч, «гірники» перехопили ініціативу, і ось уже Вітао ледве не замикає дальню штангу з подачі Дентіньо, а ван дер Харт виростає після прострілу Фернандо та зрізки захисника. Протягом заключних хвилин «оранжево-чорні» посилили тиск: воротар бере удар Коваленка зі штрафного, а Корнієнко б’є небезпечно, проте повз. Розв’язка настала на 90+1-й хвилині: Фернандо заробив пенальті, а Віктор Коваленко впевнено його реалізував – 1:1.

Наступний спаринг «Шахтар» проведе в суботу, 23 січня, з болгарським «Лудогорцем». Матч розпочнеться о 16:00 за київським часом. Ексклюзивна пряма трансляція буде доступною на каналі Shakhtar TV і в сервісі Shakhtar Club.

«Шахтар» (Донецьк) – «Лех» (Познань) – 1:1 (0:0)

Белек, Calista Sports Center

Голи: 0:1 Мархвіньськи (58), 1:1 Коваленко (90+1, пен.)

«Шахтар», 1-й тайм: Трубін, Болбат, Бондар, Матвієнко, Сіпріано, Майкон, Судаков, Патрік (к), Тете, Коноплянка, Мораес

«Шахтар», 2-й тайм: Пятов (к), Корнієнко, Вітао (Кривцов, 75), Хочолава, Додо, Степаненко, Маркос, Соломон, Коваленко, Дентіньо (Мудрик, 82), Фернандо

Докладна інформація й фото – у матч-центрі.