Шахтар – Рома: звіт про матч

18 березня 2021 р.

|

У матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги Європи «Шахтар» приймав «Рому»

«Гірники» мали непросте завдання – відіграти три м’ячі, які вони тиждень тому пропустили від римлян в Італії. Порівняно з першою грою Луїш Каштру зробив кілька змін у стартовому складі: у центрі оборони вийшов Сергій Кривцов, при цьому Микола Матвієнко змістився на позицію лівого захисника, а замість Марлоса й Тайсона сьогодні грали Маркос Антоніо та Манор Соломон.

Перевага без моментів

«Шахтар» розпочав поєдинок активно й узявся тиснути на штрафний суперника. Щоправда, перший момент створили саме гості: Майораль з гарної позиції пробив над поперечиною. Донеччани відповіли ударом здалеку Патріка, однак м’яч зрикошетив від захисника римлян і пішов на кутовий. Протягом усього першого тайму господарі володіли відчутною територіальною перевагою, проте до небезпечних моментів справа доходила рідко. З іще двома пострілами Алана Патріка впорався Пау Лопес, Жуніор Мораес головою не влучив у дальній кут, а Соломон здалеку пробив трохи невлучно. Біля протилежних воріт ефектним епізодом відзначився Анатолій Трубін: голкіпер вчасно вийшов на перехоплення і в підкаті вибив м’яч з-під ніг Майораля. Отже, на перерву команди пішли без голів.

Гол Мораеса, дубль Майораля

Однак щойно стартувала друга половина, як настирливий Борха Майораль домігся свого. Після прострілу Карсдорпа й рикошету від Кривцова іспанець головою розстріляв ворота «оранжево-чорних» і відкрив рахунок. Підопічні Луїша Каштру миттєво збільшили темп, пішли в атаку чималими силами й досить швидко відігрались: на 59-й хвилині Тете виконав навіс до штрафного, Патрік скинув головою, а Жуніор Мораес із кількох метрів увігнав м’яч до сітки – 1:1. Уже за кілька хвилин Коноплянка, що вийшов на заміну, потужно пробив здалеку – Лопес перевів на кутовий. «Гірники» тиснули далі, проте контрвипади римлян були гострішими та зрештою призвели до другого м’яча. На 72-й хвилині Перес обіграв Трубіна й викотив на Майораля, який забивав у майже порожні ворота. Але і це не змусило донеччан опустити руки: спочатку Бруно Перес порушує у штрафному правила на Матвієнку, проте арбітр ігнорує момент, а потім Пау Лопес рятує гостей після удару Марлоса в лівий кут. Наприкінці ударом здалеку відзначився Георгій Судаков (невлучно), однак звести матч бодай до нічиєї не вдалося. 1:2 – «Шахтар» поступається «Ромі» й за сумою двох матчів завершує свій євросезон.

Наразі команда Луїша Каштру зосередиться на боротьбі в чемпіонаті України – уже в неділю, 21 березня, на «гірників» чекає виїзний поєдинок УПЛ зі «Львовом». Початок о 17:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Рома» (Рим) – 1:2 (0:0)