Львів – Шахтар: звіт про матч

21 березня 2021 р.

|

У 19-му турі УПЛ «Шахтар» зустрічався зі «Львовом»

«Гірники» проводили гостьовий матч у Харкові через неготовність домашнього поля львів’ян. Луїш Каштру випустив майже той самий стартовий склад, який у четвер розпочинав поєдинок з «Ромою» в Лізі Європи, єдиною зміною став вихід у центрі поля Марлоса замість Алана Патріка.

Максимально відкритий футбол

Команди від перших хвилин зробили акцент на атакувальній грі й уже в дебюті створили кілька гарних моментів. Тете трохи не встиг завершити скидання Марлоса, Мораес грудьми обробив м’яч і сам завдав удару – Костик у роботі, одразу ж Жуніор підстеріг помилку голкіпера, але з двох метрів головою пробив над поперечиною. Львів’яни відповіли на це виходом Нича сам на сам, однак Трубін виграв дуель. Після невеликої передишки донеччани знов підвищили темп: Марлос на замаху прибрав двох опонентів і пробив у зовнішній бік сітки, потім він вивів на ударну позицію Тете, проте бразильця накрив Якимець. А на 24-й хвилині сталося несподіване, коли Альваро замкнув простріл Шини й «містяни» відкрили рахунок. Щоправда, вже на 30-й хвилині цифри знов стали рівними: Манор Соломон відмінним ударом закрутив м’яч під дальню штангу – 1:1. Слідом Мораес перевірив воротаря пострілом здалеку, а ще за хвилину форвард «оранжево-чорних» забив, але арбітри скасували гол через суперечливий офсайд. Та зрештою гості могли піти на перерву з перевагою, коли Матвієнко виконав простріл, а Тете з льоту пробив, однак під м’яч останньої миті кинувся Брікнер.

Превалювання атаки

Друга половина матчу видалась не менш видовищною і ще результативнішою. Уже на 48-й хвилині номінальні господарі знову вийшли вперед: Нич упорався у штрафному із захисником та переграв Трубіна. І наново «гірникам» не знадобилося багато часу, аби зрівняти рахунок – це Соломон змістився з флангу й влучно пробив у ближній кут – 2:2. Манор не думав знижувати обертів, уже за дві хвилини видавши ідеальний пас у центр штрафного на Марлоса (удар українця пройшов вище), а потім сам ізраїльтянин ще раз пробив здалеку – Костик виручив. «Шахтар» щохвилини посилював тиск, але зрештою наразився на контратаку: Шина несподівано вискочив з-за спини Матвієнка і був збитий Трубіним – пенальті. Сам бразилець із точки переграв голкіпера ударом по центру. Протягом решти хвилин гості мали не один шанс урятувати матч, проте м’яч після пострілів здалеку Майкона, а потім і Коноплянки, пролітав поруч зі штангою. У компенсований час міг оформляти хет-трик Соломон, однак теж пробив у сантиметрах від цілі, а спробу Алана Патріка заблокував захисник. 2:3 – «Шахтар» поступається «Львову».

Наразі в чемпіонаті настає двотижнева перерва, пов’язана з іграми збірних. Свій наступний матч «гірники» проведуть 4 квітня в Полтаві з «Ворсклою».

«Львів» (Львів) – «Шахтар» (Донецьк) – 3:2 (1:1)

Харків, ОСК «Металіст», 1 682 глядачі

Голи: 1:0 Альваро (24), 1:1 Соломон (30), 2:1 Нич (48), 2:2 Соломон (56), 3:2 Шина (73, пен.)

«Шахтар»: Трубін, Додо, Кривцов (к), Вітао (Коноплянка, 77), Матвієнко, Майкон, Маркос (Патрік, 46), Марлос, Тете (Дентіньо, 71), Соломон, Мораес

Докладна інформація та фото – у матч-центрі.