Агробізнес – Шахтар: звіт про матч

3 березня 2021 р.

|

В 1/4 фіналу Кубка України «Шахтар» зустрічався з лідером Першої ліги «Агробізнесом»

Волочисці вже встигли подолати три кубкові раунди, почергово вибивши з турніру «Ужгород», «Епіцентр» і «Ворсклу». Луїш Каштру прогнозовано здійснив широку ротацію складу, випустивши в старті гравців, які не брали участі в недільній грі УПЛ (за винятком Алана Патріка, Маркоса Антоніо та Манора Соломона).

Без голів

«Гірники» могли відкривати рахунок уже на 18-й секунді, однак Фернандо з гарної позиції пробив у руки воротареві. Невдовзі з передачі Судакова цілив у нижній кут Алан Патрік – поруч зі штангою. «Оранжево-чорні» далі шукали нагоди в комбінаційних атаках, проте захисники «Агробізнеса» діяли максимально щільно у власному штрафному й не дозволили вільно приймати м’яч. У середині тайму вже самі господарі кілька разів загрожували воротам Пятова: удар Черненка пройшов повз, спробу Семенюка накрив Болбат, а Кривцов підстрахував після виходу Черненка сам на сам. Донеччани відповіли двома пострілами здалеку Патріка – обидва рази виручив голкіпер.

Неймовірні моменти

На самому початку другого тайму «Шахтар» міг виходити вперед: Мозіль збив у штрафному Соломона, й арбітр, переглянувши VAR, призначив пенальті. Але голкіпер волочисців сам і виправив ситуацію, діставши удар з точки у виконанні Патріка. Уже за хвилину м’яч залетів до сітки «гірників», однак гол не було зараховано через офсайд. Луїш Каштру посилив гру замінами, випустивши Майкона, Тете та Дентіньо. Двоє останніх одразу ж створили момент для Патріка, проте удар Алана з меж штрафного знову взяв воротар. Слідом Тете завершив свій сольний прохід ударом поруч із дев’яткою. Але все найцікавіше команди приберегли на останні хвилини основного часу, влаштувавши справжній обмін гольовими моментами. Спочатку Дентіньо з передачі Тете головою пробив у поперечину, у відповідь стались два наднебезпечні удари Груші: з першим упорався Пятов, а другий після рикошету прийняла на себе штанга. Вирвати перемогу «гірники» могли на п’ятій компенсованій хвилині, однак Тете пробив у воротаря, а Судаков, що добивав, влучив у сітку із зовнішнього боку. 0:0 – і команди прямують в екстратайми.

Сенсаційний підсумок

Додатковий час розпочався несподівано – на 96-й хвилині партнери вивели Семенця сам на сам, і той переграв Пятова. Відкривши рахунок, «Агробізнес» усією командою відійшов в оборону, проте навіть за таких умов «гірники» прагнули відігратися: після стандарту Кривцов головою скинув на дальню штангу, удар Тете взяв Мозіль, а добивання Дентіньо блокував захисник. За дві хвилини Тайсон на техніці пройшов трьох і бив у кут, але голкіпер знову дістав. На 109-й хвилині «оранжево-чорні» лишились у меншості (Хочолава дістав другу жовту картку), а фінальний штурм не мав успіху: удар головою Дентіньо в заключній атаці пройшов поруч зі штангою.

0:1 – «Шахтар» поступається «Агробізнесу» й залишає Кубок України. У суботу, 6 березня, підопічні Луїша Каштру проведуть матч УПЛ з «Олімпіком». Початок о 17:00.

«Агробізнес» (Волочиськ) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)