Переможні емоції

20 листопада 2021 р.

|

У 15-му турі Прем'єр-ліги «Шахтар» приймав на НСК «Олімпійський» львівський «Рух»

У першій після міжнародної паузи грі Роберто Де Дзербі поставив до стартового складу в пару центральних захисників Бондаря та Матвієнка, в опорній зоні випустив бразильців Майкона й Маркоса Антоніо, фланги атаки довірив молодим Мудрикові з Тете, а місце під нападником – досвідченому Марлосу, який вивів команду на поле з капітанською пов'язкою. Для головного тренера «Шахтаря» матч став 300-м у кар'єрі.

Перевага без голів

Від перших хвилин «гірники» заволоділи м'ячем і простором, змушуючи гостей майже всією командою відійти до власного штрафного. Активним у дебюті був Михайло Мудрик, який кілька разів намагався загострювати ситуацію зі свого лівого краю, проте до моментів це не призвело. Гольовий шанс у середині тайму мав Фернандо, однак йому забракло зовсім трохи, аби підправити у ворота простріл Додо. Гарно виглядала спроба пробити в падінні від Тете – Паньків контролював ситуацію. Упорався голкіпер «Руха» також з ударом Матвієнка головою, натомість Фернандо з передачі Мудрика ще раз відправив м'яч повз ціль. Підсумок – домінування «Шахтаря», але до перерви рахунок 0:0.

Фінішний ривок

На старті другої половини знов був помітним Мудрик: спочатку його подачу на Фернандо перервав Стаменкович, а потім після удару самого Михайла гостей урятував воротар. Де Дзербі освіжив атаку команди потрійною заміною, випустивши Соломона, Сікана та Педріньйо, який відновився після травми. «Шахтар» далі йшов уперед чималими силами, і ось ще один сейв здійснює Паньків, узявши потужний постріл Тете з лівої ноги. Львів'яни відповіли своїм рідкісним контрвипадом, але виручив своєчасний підкат Бондаря. Ближче до фінального свистка тиск господарів зростав, а останні хвилини перетворились на справжній штурм, що забезпечив результат. Якщо удар Соломона з кута штрафного прийняла на себе штанга, то на 86-й хвилині потужний залп Маркоса Антоніо з далекої дистанції влучив точно у верхній кут – 1:0! За кілька хвилин Маркос виступив у ролі асистента, а Тете легко переграв кіпера в ближньому бою.

2:0 – «Шахтар» вириває перемогу в поєдинку з «Рухом» і починає готуватися до вирішального матчу групового етапу Ліги чемпіонів. У середу, 24 листопада, команда Роберто Де Дзербі зіграє на виїзді з міланським «Інтером». Початок о 19:45.

«Шахтар» (Донецьк) – «Рух» (Львів) – 2:0 (0:0)