Перемога з великим рахунком

18 вересня 2021 р.

|

У матчі 8-го туру Прем'єр-ліги «Шахтар» на виїзді зустрічався з «Маріуполем»

У стартовому складі «гірників» вийшло багато молодих українських футболістів: Юхим Конопля та Віктор Корнієнко діяли на флангах оборони, Артем Бондаренко допомагав у середині поля Тарасові Степаненкові, позицію лівого вінгера закривав Михайло Мудрик, а в центрі нападу зіграв Даниїл Сікан.

Дебютні голи молодих

«Шахтар» розпочав матч у середньому темпі й відразу намагався долати захист суперника завдяки індивідуальним діям, натомість чи не перша командна комбінація призвела до забитого м'яча: на 18-й хвилині Тете пасом у штрафному знайшов Алана Патріка, той віддав на лінію воротарського, а Даниїл Сікан підсік м'яч над кіпером. 0:1 – дебютний гол 20-річного форварда за «оранжево-чорних». За кілька хвилин підтримав почин Михайло Мудрик, який з передачі Коноплі також забив свій перший м'яч за «гірників» – 0:2. Донеччани далі впевнено контролювали гру, і до перерви шанси відзначитись мали Конопля (поруч зі штангою), Алан Патрік (сейв Кудрика) та Сікан (повз).

Дубль Судакова й три асисти Коноплі

Другу половину відкривав небезпечний постріл Степаненка – над поперечиною. Проте й без швидкого гола не обійшлося: на 54-й хвилині подачу Юхима Коноплі влучним ударом головою замкнув Тете – 0:3. Слідом зі штрафного ледь не забив Корнієнко – м'яч пролетів упритул зі стійкою. У середині тайму Роберто Де Дзербі здійснив серію замін, випустивши Маркоса Антоніо, Георгія Судакова, Манора Соломона та Валерія Бондаря, який відновився після важкої травми і вперше вийшов на поле в сезоні. Першим із цієї компанії міг забивати Соломон, але з прострілу Коноплі пробив повз. Далі удар Маркоса пройшов зовсім поруч з нижнім кутом. Натомість Георгій Судаков своїм шансом скористався і з передачі Корнієнка забив четвертий м'яч «гірників»! А вже в наступній атаці молодий півзахисник оформив дубль: Конопля отримав м'яч від Маркоса й віддав точно в ноги Судакову, що набігав і пробив Кудрика.

5:0 – «Шахтар» упевнено перемагає «Маріуполь». 22 вересня на НСК «Олімпійський» «гірники» в матчі з «Динамо» розіграють Суперкубок України. Початок о 21:00.

«Маріуполь» (Маріуполь) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:5 (0:2)

Ковалівка, «Колос», 561 глядач

Голи: 0:1 Сікан (18), 0:2 Мудрик (20), 0:3 Тете (54), 0:4 Судаков (77), 0:5 Судаков (80)

«Шахтар»: Пятов (к), Конопля, Вітао, Марлон (Бондар, 59), Корнієнко, Степаненко (Маркос, 59), Бондаренко, Тете, Патрік (Судаков, 59), Мудрик (Соломон, 63), Сікан