Shakhtar Global Tour for Peace: Олімпіакос – Шахтар

9 квітня 2022 р.

|

«Шахтар» провів у Афінах благодійний матч з «Олімпіакосом» у межах Shakhtar Global Tour for Peace

Усі кошти від реалізації квитків та реклами буде передано захисникам України, волонтерським організаціям, медикам, а також спрямовано на допомогу українським дітям, які постраждали від війни.

Футболісти обох команд вийшли на матч із написами STOP WAR, при цьому гравці «Шахтаря» тримали в руках прапори України, а на футболках «гірників» замість прізвищ були написані назви українських міст-героїв, які постраждали від бойових дій. Поєдинок розпочався хвилиною мовчання на згадку про жертв війни в Україні.

«Шахтар» зі старту володів помітною ініціативою. У дебюті активним був Михайло Мудрик: один з його фірмових забігів у штрафний майданчик у підкаті перервав захисник пірейців, а наступного епізоду після закидання від Бондаренка вінгер виконав небезпечний простріл на лінію воротарського, проте ніхто з партнерів замкнути не встиг. Ударом здалеку відзначився Юхим Конопля – до рук воротаря. Незважаючи на ігрову перевагу «гірників», забити вдалося господарям: на 22-й хвилині Тікіньйо Соарес зорієнтувався у штрафному майданчику і головою добив м'яч, що відскочив від перекладини. Коноплю, який тут же отримав пошкодження, замінив Петро Стасюк, і вже за кілька хвилин відзначився щільним ударом з-за меж штрафного майданчика – м'яч пройшов над воротами. Був близький до того, аби зрівняти рахунок, Дмитро Мишньов, однак його постріл кіпер перевів на кутовий. Ще кілька разів загострював ситуацію Мудрик, але йому теж не вдалося забити.

Другий тайм розпочався з небезпечного удару того ж Мудрика з півкола штрафного майданчика – голкіпер знову врятував грецьку команду. Перевірив воротаря ще одним пострілом здалеку і капітан «гірників» Тарас Степаненко. Загалом футболісти «Шахтаря», попри тривалу відсутність ігрової практики і тренувань, демонстрували гарний темп та динаміку гри. У середині тайму кілька разів пробили по воротах донеччан футболісти «Олімпіакоса», проте Олексій Шевченко, який замінив у рамці Анатолія Трубіна, діяв надійно. Загострили гру вихованці Академії Денис Шостак, Дмитро Капінус та Олександр Драмбаєв, що вийшли на заміну. Небезпечні кроси останніх замикав головою Мудрик, але спочатку не дістався до м'яча, а потім пробив невлучно. Наприкінці після удару головою Сіссе ще раз урятував Шевченко. Тож рахунок першого тайму залишився незмінним – 1:0 на користь чемпіона Греції. А завершився матч під скандування трибун «Україна! Україна!».

14 квітня «гірники» в межах Shakhtar Global Tour for Peace проведуть благодійний матч із «Лехією» (Гданськ).

«Олімпіакос» (Пірей) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:0 (1:0)